28 marca 2021

Dzień Wody w Społecznej Szkole Podstawowej w Budziskach

Od 1992 r. 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Z tej okazji uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej w Budziskach przygotowali plakaty, prezentacje czy przedmioty mające związek z najpospolitszą substancją na świecie.


- Powodem ustalenia święta był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody. Ta ogólnoświatowa akcja ma zwrócić uwagę na niewielkie zasoby wody pitnej, które posiadamy i co za tym idzie, konieczność dbania o nie - czytamy na stronie szkoły.


Przygotowania do uczczenia tego święta rozpoczęły się w szkole na tydzień przed 22 marca. - Klasy 1 i 3 na zajęciach plastycznych przygotowywały plakaty dotyczące szacunku do wody i jej zasobów. Klasa 3 wykorzystując plastikowe butelki wykonała miniaturowe akwaria oraz wyhodowała różnokolorowe kryształy soli kuchennej. Klasa 5 ułożyła hasła promujące to ważne święto dla całej ludzkości i planety. Uczennice klasy 6 przygotowały prezentację organizmów wodnych - ryb. Uczniowie klasy 7 przeprowadzili szereg doświadczeń chemicznych (w formie zdalnej) dotyczących właściwości wody i roztworów wodnych. Przeprowadzona została również telekonferencja z uczennicami i uczniami klasy 7 o właściwościach wody i ochronie jej zasobów - relacjonuje na swojej stronie szkoła z Budzisk. Uczniowie korzystali z części materiałów edukacyjnych Polskiej Akcji Humanitarnej.

Fot. SSP Budziska; oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz