06 marca 2021

Droga z Rud do Szymocic przez Jankowice zamknięta do października. Wyznaczono objazdy

Od kilku miesięcy w Jankowicach w Gminie Kuźnia Raciborska trwają prace związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 919 (ul. Raciborska). Dotąd ruch odbywał się tam wahadłowo; teraz droga jest całkowicie nieprzejezdna.

 

Informacja o zamknięciu wspomnianego wyżej odcinka pojawiła się na stronie internetowej Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, gdzie na interaktywnej mapie utrudnień w ruchu wskazano całkowite zamknięcie drogi na odcinku od Szymocic (od ulicy Ofiar Oświęcimskich) do Rud (utrzymany został jedynie dojazd do posesji, przejazd dla komunikacji zbiorowej i pojazdów uprzywilejowanych oraz pojazdów budowy). Objazd wyznaczono drogami nr 425 i 922 (Przez Kuźnię Raciborską i Nędzę). Planowany termin zakończenia prac budowlanych przewidywany jest na październik 2021 r. i do tego czasu droga będzie nieprzejezdna.

Inwestorem zadania jest ZDW Katowice, a generalnym wykonawcą firma Technical Solutions z Kędzierzyna-Koźla, która podjęła się realizacji za 5 mln 370 tys. zł (brutto). W zakres prac wchodzi: przebudowa drogi z wymianą nawierzchni, chodników i budowa chodnika lewostronnego, przebudowa skrzyżowania z korektą wyłukowań i kąta przecięcia osi dróg krzyżujących, budowa zatok autobusowych w kierunku Raciborza oraz Gliwic, budowa poboczy, elementów odwodnienia oraz przebudowa zjazdów.

oprac. BK; fot. ZDW Katowice

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz