06 marca 2021

Teatr jednego aktora, czyli spotkanie z Romanem Pankiewiczem

W poniedziałek, 1 marca uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach wzięli udział w spotkaniu autorskim z Romanem Pankiewiczem - podróżnikiem i pisarzem, który przeobraża się w opisywane przez siebie postacie.

 

Pan Roman mieszkał, żył i pracował m. in. w Moskwie, we Frankfurcie nad Menem i na Islandii. Wszystkie te miejsca upamiętnił książkami podróżniczymi. Gość w czasie spotkania z uczniami przedstawiał swoje książeczki dla dzieci opisujące różne zawody i profesje. Spotkanie z sekwencją w języku angielskim nosiło tytuł "Kim chcesz zostać?" i było oparte na seriach książek "Pięć ważnych zawodów" oraz "Pięć zawodów kultury i oświaty".


Dzięki barwnemu zaprezentowaniu różnych zawodów (autor wcielał się w postacie, przebierając się stosownie do omawianej profesji) było niezwykle ciekawie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, dopowiadając kolejne teksty rymowanek. Pod koniec spotkania można było zakupić książeczki oraz zdobyć autograf pisarza. Spotkanie odbyło się przy zachowaniu wszelkich zasad ostrożności.

Spotkanie to zostało zorganizowane przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Kuźni Raciborskiej - Filia w Rudach. Placówka ta posiada w swoich zbiorach pozycje R. Pankiewicza nie tylko dla młodszych czytelników, ale również dla starszych, m. in. tryptyk "Trzy Żywioły". Serdecznie zapraszamy do lektury!


oprac. BK; fot. MBP

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz