11 lutego 2021

W Urzędzie Miejskim potwierdzisz założenie Profilu Zaufanego

Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej informuje, że minister cyfryzacji wyraził zgodę na pełnienie przez kuźniański magistrat funkcji Punktu Potwierdzającego Profil Zaufany ePUAP. Co to jest Profil Zaufany i jak go założyć przeczytasz poniżej.


Co to jest Profil Zaufany?

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie do potwierdzania tożsamości przy załatwianiu spraw urzędowych i nie tylko przez internet. Dzięki temu wybrane usługi administracyjne można załatwić nie wychodząc z domu!

Jakie możliwości daje Profil Zaufany?

Dzięki Profilowi Zaufanemu można skorzystać z wielu usług on-line na różnych portalach administracyjnych, m. in.:

- Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (ePUAP) - umożliwia składanie wniosków, uzyskiwanie zaświadczeń i załatwianie innych spraw urzędowych.
- Platforma Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS) - umożliwia składanie wniosków, umówienie się na wizytę w placówce ZUS, sprawdzenie swoich zwolnień lekarskich.
- Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczej (CEIDG) - umożliwia założenie firmy, wznowienie lub zawieszenie działalności gospodarczej, uzyskać dane osób, które prowadzą firmy na terenie kraju.
- Internetowe Konto Pacjenta - tutaj szybko i bezpiecznie sprawdzisz informacje o zdrowiu: swoim, swoich dzieci lub osoby, która Cię do tego upoważniła. Internetowe Konto Pacjenta udostępnia Ci informacje o Twoim przeszłym, aktualnym lub planowanym leczeniu i pozwala załatwić szereg spraw bez konieczności wizyty w przychodni lub poradni.


Jak założyć Profil Zaufany?

Aby utworzyć, a następnie potwierdzić profil zaufany, należy:

1. Wejść na stronę Profilu Zaufanego www.pz.gov.pl;
2. Wybrać opcję Załóż Profil Zaufany i potwierdzić W PUNKCIE POTWIERDZAJĄCYM;
3. Wypełnić formularz i kliknąć ZAREJESTRUJ;
4. Wybrać punkt, a następnie wraz z dowodem osobistym, udać się tam w celu potwierdzenia założenia Profilu Zaufanego.

PAMIĘTAJ! Masz na to 14 dni od złożenia wniosku.

W celu potwierdzenia, unieważnienia lub przedłużenia ważności Profilu Zaufanego zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej, ul. Słowackiego 4 (pokój nr 6), w godzinach pracy urzędu. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: +48 (32) 419-14-17, wew. 128 lub 118.

UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz