23 października 2020

Zawieszenie zajęć stacjonarnych w Szkole Podstawowej w Rudach [AKTUALIZACJA]

W związku ze zgłoszeniami przypadków dotyczącymi zachorowań na COVID wśród nauczycieli, rodziców uczniów oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach, dyrektor szkoły podjął decyzję o zawieszeniu zajęć stacjonarnych z dniem 21 października.

 

Póki co dyrektor placówki oczekuje jeszcze na zgodę Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Raciborzu na przejście szkoły na nauczanie zdalne. Dni wolne będą wynikały z tzw. dni dyrektorskich. Na dziś zawieszenie zajęć obowiązuje do końca tygodnia, czyli do piątku 23 października.

Informacje o kolejnych decyzjach będą udostępniane rodzicom na bieżąco poprzez dziennik elektroniczny, stronę internetową szkoły oraz gminy i Facebook. Świetlica będzie funkcjonowała dla zdrowych dzieci potrzebujących opieki. Prosimy o zgłoszenie tego faktu dyrektorowi przez dziennik elektroniczny. Za wszelkie niedogodności związane z podjętą decyzją z góry przepraszamy, ale została ona podjęta w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo zarówno uczniów, jak i nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły.

Przedszkole będzie funkcjonowało normalnie. Na razie nie ma żadnych przesłanek, aby podejrzewać, że personel przedszkola może również zostać objęty obostrzeniami lub wystąpiło jakiekolwiek inne niebezpieczeństwo w zakresie normalnego funkcjonowania przedszkola. Stołówka dla dzieci przedszkolnych będzie funkcjonować normalnie. Autobus szkolny również będzie dowoził dzieci do przedszkola zgodnie z planem.

UM Kuźnia Raciborska

*****

Nauczanie zdalne w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach

Informujemy, że złożony do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego wniosek dyrektora szkoły w sprawie zmiany organizacji nauczania w związku z zachorowaniami na SARS-CoV-2 uzyskał pozytywną opinię.

Od 21 października do 3 listopada wszystkie klasy Szkoły Podstawowej w Rudach zostają objęte nauczaniem zdalnym. Szczegółowy plan zajęć i wszystkie informacje rodzice otrzymali przez e-dziennik. Zajęcia w świetlicy także zostają zawieszone.

Przedszkole w Rudach nadal pracuje normalnie. Prosimy rodziców, by przysyłali do przedszkola dzieci zdrowe, które nie miały kontaktu z osobami zarażonymi lub chorymi. Wszystkim życzymy dużo zdrowia.

UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz