30 sierpnia 2020

Skromniejsze niż zwykle, ale wesołe. Pływadło po raz 21. zawinęło do Turza [FOTO]

Niespełna 20 załóg przybiło w sobotnie popołudnie, 29 sierpnia do przystani w Turzu znajdującej się u zbiegu Rudy i Odry w ramach 21. edycji Pływadła. W spływie od Raciborza do Kędzierzyna wzięli udział również kajakarze, flisacy znad Przemszy oraz Morsy Dębowa.

Pierwotnie impreza miała się odbyć w czerwcu, jednak wysoki stan wód spowodowany obfitymi opadami deszczu uniemożliwił bezpieczne przeprowadzenie spływu. Pływadło więc odwołano. Szansa na realizację dorocznej imprezy pojawiła się w drugiej połowie sierpnia o czym powiadomił pomysłodawca przedsięwzięcia Bronisław Piróg.


Co roku Pływadło nawiązuje do jakiegoś wydarzenia. Było już Euro 2012, 50-lecie nadania Kuźni Raciborskiej praw miejskich i 800-lecie Raciborza czy 100-lecie odzyskania niepodległości. W tym roku nie zabrakło akcentów dotyczących koronowirusa.


Załogi jednostek pływających po wyjściu na brzeg poczęstowani zostali kawą oraz drożdżówką. Z powodu zagrożenia epidemicznego nie było na turzańskiej polanie tradycyjnego festynu, który co roku towarzyszył Pływadle. Miejmy nadzieję, że za rok wszystko odbędzie się już zgodnie z planem.


Tekst i zdjęcia: Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz