31 sierpnia 2020

Rowerowe pożegnanie wakacji. Uczestnicy 22. Rodzinnego Rajdu Rowerowego przejechali szlak pożaru z 1992 r. [FOTO]

Ponad 200 rowerzystów zjawiło się na starcie 22. Rodzinnego Rajdu Rowerowego Szlakiem Pożaru z 1992 r., który odbył się 30 sierpnia w Kuźni Raciborskiej. W tym roku trasa została nieco wydłużona (z 24 do 26 km), a atrakcji dla dzieci, jak i dorosłych było niemało.

Dawne pożarzysko to dziś spore obszary szkółek leśnych i porośnięte wysokimi drzewami rozległe tereny. Trasa rajdu wiodła drogami asfaltowymi oraz szutrowymi. Po drodze można było zobaczyć olbrzymie zbiorniki przeciwpożarowe, wieże obserwacyjne, lotnisko leśne, a także pomnik upamiętniający śmierć dwóch strażaków, którzy zginęli pierwszego dnia pożaru.


Ten punkt na trasie pojawił się po raz pierwszy, dzięki czemu wielu rowerzystów znalazło się w miejscu, gdzie doszło do największej tragedii. Od miłośników jazdy na dwóch kółkach nieraz można było usłyszeć, że w tym miejscu jeszcze nigdy nie byli, a nawet jak o nim słyszeli, nie wiedzieli, jak tam dojechać. Atrakcje na poszczególnych punktach kontrolnych uczestnikom zapewniali strażacy z gminnych jednostek OSP oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.


Gdy wszyscy uczestnicy dotarli z powrotem na stadion, a organizatorzy zliczyli zdobyte punkty, nastąpiło rozdanie nagród oraz wylosowanie osoby, która wyjechała ze stadionu nowym rowerem. A wśród nagrodzonych znaleźli się:

Kat. Dzieci:

1. miejsce: Adam Dzedzej
2. miejsce: Emilia Ulman, Wojciech Cwik
3. miejsce: Mateusz Czech, Olaf Jankowski, Tymon Rajchel, Zofia Wcisło.


Kat. Dorośli:

1. miejsce: Karina Kubala, Adriana Morciniec
2. miejsce: Marcin Kubala
3. miejsce: Michał Cwik, Agnieszka Kowol, Wiktoria Kubala, Gabriela Rogalska i Damian Broża.

Nagrody wręczono również dla najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu. A byli nimi: Malina Stelmaczonek (6 lat) i Gabriela Rogalska (72 lata). Natomiast szczęśliwym posiadaczem nowego roweru został Grzegorz Stopa.

Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Głównym Sponsorem imprezy była firma Gaz-System.


Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S. A. spółka Skarbu Państwa o strategicznym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Jest operatorem systemu przesyłowego gazu w Polsce oraz właścicielem Terminalu LNG w Świnoujściu. Świadczy usługi przesyłu gazu poprzez własną sieć gazociągów. Spółka zapewnia bezpieczeństwo energetyczne Polski, przyczyniając się do rozwoju europejskiego rynku gazu. Wszystkie inwestycje GAZ-SYSTEM są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy. Więcej na www.gaz–system.pl


Tekst i zdjęcia: Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz