17 sierpnia 2020

2. kolejka A klasy. Przegrana Stali, wygrana Rud

Po wygranym 6:2 meczu z Pietrowicami Wielkimi piłkarzom z Kuźni przyszło przełknąć gorzką pigułkę. W spotkaniu, które odbyło się w sobotę, 15 sierpnia na kuźniańskim stadionie, zawodnicy KS Stal zostali pokonani przez LKS Raszczyce 4:1.

Przypomnijmy, że tydzień temu ci sami piłkarze rozgromili zawodników z LKS Buk Rudy, w którym piłka do ich bramki wpadła aż 10 razy (rudzanom udało się strzelić tylko jednego gola i to w 85. minucie). Wygląda więc na to, że LKS Raszczyce stają się groźnym przeciwnikiem, bowiem pierwsza połowa dla KS Stal już wyglądała nieciekawie. Druga część spotkania tylko powiększyła stratę bramkową i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:4 (0:2).

Skład KS Stal: Sebastian Jacek, Łukasz Żak, Łukasz Kijas, Mateusz Fojcik, Mateusz Suszka, Sebastian Dąbrowski, Łukasz Tolpa, Robert Telma, Wojciech Kilian, Damian Słupina i Damian Kilian.

Rezerwowi: Krzysztof Wramba, Sebastian Dziadura, Aleksander Lach, Łukasz Witt, Przemysław Jęczmionka, Marcin Hómin i Arkadiusz Szczypka.

Zwycięstwo odnieśli z kolei piłkarze LKS Buk Rudy, którzy na swoim boisku wygrali z drużyną z Chałupek. Jak sami zaznaczają, była to trudna przeprawa, zakończona wynikiem 3:2. Bramki dla Rud zdobyli: Tomasz Bok (z karnego) i Mariusz Wanglorz. Trzeci gol był efektem bramki samobójczej rywala.

Przed piłkarzami Stali i Buku trzecia kolejka. W sobotę, 22 sierpnia o godz. 17:00 kuźnianie zagrają na wyjeździe z zespołem z Chałupek, a rudzanie - również na wyjeździe - w niedzielę, 23 sierpnia zmierzą się z drużyną z LKS Brzezie. Mecz o godz. 16:00.