17 lipca 2020

Teatralne odmrażanie w Amfiteatrze "Buk"

Kto zna Amfiteatr "Buk" ten wie, że od jakiegoś czasu dzieją się tam rzeczy bardzo ciekawe. Mimo, że pandemia na chwilę zatrzymała jego działalność, nie jest w stanie zatrzymać teatralnego ożywienia, które wypełniło do niedawna puste miejsca.

Jednak to, co zaplanowano na najbliższe tygodnie i miesiące, wykracza daleko poza ramy zwykłego przedstawienia. Artyści zgromadzeni wokół Pandemicznej Rezydencji Teatralnej w "Buku", szykują cały repertuar!


Jeśli wszystko się uda, widzowie będą mogli zapoznać się z bardzo interesującymi spektaklami, stanowiącymi próbki bardzo różnych form i tematyki. Obok przeuroczych jednoaktowych komedii Czechowa "Niedźwiedź" i "Oświadczyny" zaprezentowany zostanie dramat Jeana Cocteau "Orfeusz", będący zupełnie nietypowym rozliczeniem się z tematem śmierci, na podstawie archetypicznego mitu o Orfeuszu i Eurydyce. Po zobaczeniu poruszającego "Złodzieja" Wiesława Myśliwskiego, napisanego w 1970 roku, czekać nas będzie premiera współczesnego tekstu Igora Jarka "Glück auf!", stanowiącego swoiste requiem dla przemijającego już Śląska. Tekst ten nabiera szczególnej wymowy w obliczu sytuacji w górnictwie i ciągłej groźby zastosowania drastycznych dla niego decyzji.


Aktorzy będą pracować intensywnie, relaksując się w pięknych, bukowych klimatach. Pierwsza prezentacja odbędzie się już 31 lipca (piątek) o godzinie 20. Pokazane zostaną dwie komedie Antoniego Czechowa (tytuły wyżej).

Sam spektakl nie będzie jedyną atrakcją wieczoru. Jak inauguracja, to inauguracja! Poprzedzi go krótka prelekcja na temat fenomenu Antoniego Czechowa. Około godz. 17 odbędą się warsztaty teatralne, zapoznające chętnych w sposób ogólny z tajnikami aktorskiego rzemiosła. Po spektaklu, ok godz. 21:30 zapraszamy wszystkich chętnych na after party przy ognisku.

Dla koneserów teatru przygotowaliśmy nie lada gratkę! Już 2 sierpnia o godzinie 20:00 zaprezentujemy prawie zupełnie w Polsce nieznane miniatury sceniczne Samuela Becketta, pod wspólnym tytułem "Beckettland", podane w bardzo nietypowy sposób.

Cały program sierpnia poniżej. Od dziś ruszają rezerwacje na wszystkie propozycje.

31 lipca, godz. 20:00 - Antoni Czechow "Oświadczyny" (fot. poniżej) i "Niedźwiedź"
2 sierpnia, godz. 20:00 - Samuel Beckett "Beckettland" - PREMIERA


7 sierpnia, godz. 20:00 - Wiesław Myśliwski "Złodziej"
9 sierpnia, godz. 20:00 - Igor Jarek "Glück auf!" - PREMIERA

14 sierpnia, godz. 20:00 - Jean Cocteau "Orfeusz" - PREMIERA
16 sierpnia, godz. 20:00 - Antoni Czechow "Oświadczyny" i "Niedźwiedź"


21 sierpnia, godz. 20:00 - Wiesław Myśliwski "Złodziej" (fot. powyżej)
23 sierpnia, godz. 20:00 - Jean Cocteau "Orfeusz"

28 sierpnia, godz. 20:00 - Igor Jarek "Glück auf!"
30 sierpnia, godz. 20:00 - William Shakespeare "Sen nocy letniej" - WZNOWIENIE

Adres: Amfiteatr Buk, ul. Brzozowa 37, Rudy k. Rybnika
Rezerwacja Biletów (40 zł) - amfiteatr.buk@gmail.com, tel. 793-052-110

Materiał nadesłany

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz