21 marca 2020

Wsparcie dla mikroprzedsiębiorstw firm gastronomicznych z powiatu raciborskiego

Na popularnej stronie pn. zrzutka.pl utworzona została akcja mająca pomóc lokalnym mikroprzedsiębiorcom z powiatu raciborskiego w związku z epidemią koronowirusa. Poniżej treść apelu Moniki Zawady z Kuźni Raciborskiej:


Drodzy Państwo!

Epidemia koronawirusa wpływa na wszystkie dziedziny naszego życia. Jednak w dużym stopniu dotyka małych firm gastronomicznych, które dziś walczą o przetrwanie. Na ten czas od momentu przekazania w mediach, że restauracje są zamknięte i jedyną możliwością jest zakup dań na wynos, obroty każdej restauracji zmalały o co najmniej 80 %. Mikroprzedsiębiorcy w tej sytuacji nie mają szans na przetrwanie. Czar prysł... ZUS-y, czynsze, raty kredytów, leasingi... Są to opłaty stałe, których nikt nam nie podaruje. W związku z tym trzeba płacić, a z czego płacić, kiedy w chwili obecnej koszty przewyższają zyski...


Chcąc jak najbardziej pomóc lokalnym przedsiębiorcom z powiatu raciborskiego wymyśliłam zrzutkę. Myślę, że cel jest szczytny, mając na uwadze jak bardzo przedsiębiorcy na co dzień zachwycali swoich klientów, wychodząc im naprzeciw. Z dnia na dzień dokładając swoich starań. Dla wielu przedsiębiorców gastronomia, którą otworzyli to spełnienie siebie, realizacja planu i robienie czegoś, co kochają. Każdy mikroprzedsiębiorca z województwa śląskiego może wpisać się na listę punktów potrzebujących pomocy finansowej, jednakże jest warunek - konieczne trzeba udowodnić, że od czasu ogłoszenia pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce obroty spadły o co najmniej 60 %.

Każda firma z powiatu raciborskiego z branży gastronomicznej borykająca się z problemami finansowymi chcąc wziąć udział w zrzutce, proszona jest o kontakt z organizatorem zrzutki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz