05 marca 2020

III miejsce dla Przedszkole nr 2 z Kuźni Raciborskiej w konkursie "MOGĘ! Zatrzymać SMOG - Przedszkolaku złap oddech"

W Gmachu Sejmu Śląskiego odbyło się wręczenie nagród w konkursie w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej "MOGĘ! Zatrzymać SMOG - Przedszkolaku złap oddech". W wydarzeniu wzięła udział Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Przypomnijmy, że w konkursie złożono 121 prac. W wyniku oceny formalnej i merytorycznej przeprowadzonej przez jury konkursowe wyłoniono następujących laureatów:

Miejsce 1 - Przedszkole Miejskie nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie
Miejsce 2 - Przedszkole nr 55 w Bielsku-Białej
Miejsce 3 - Przedszkole nr 2 w Kuźni Raciborskiej.


Wyróżnienie:

- Przedszkole Miejskie nr 59 w Bytomiu
- Miejskie Przedszkole nr 8 w Częstochowie.

Podczas spotkania podsumowano kampanię oraz zaprezentowano wygrane programy nagrodzonych przedszkoli. Izabela Domogała, członek Zarządu, podkreśliła, że kampania pomogła unaocznić dzieciom, jakie niebezpieczeństwa powoduje smog oraz rozwinąć w nich świadomość ekologiczną. Zaznaczyła także, że programy przedszkolne były dostosowane do wieku dzieci i w przystępny sposób przedstawiały problem jakim jest smog w województwie śląskim.


Celem kampanii "MOGĘ! Zatrzymać SMOG - Przedszkolaku złap oddech" jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.

W projekcie wzięło udział 121 placówek z terenu województwa śląskiego. Otrzymały one już pomoc rzeczową w postaci oczyszczaczy powietrza. W sumie przekazano 500 sztuk tych urządzeń.

Źródło: www.slaskie.pl
Zdjęcia: UM Kuźnia Raciborska / Tomasz Żak - UMWS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz