06 marca 2020

"Granie na ekranie". Kuźniańska podstawówka bierze udział w ogólnopolskim projekcie badawczo-edukacyjnym

Szkoła Podstawowa w Kuźni Raciborskiej zgłosiła się do udziału w ogólnopolskim projekcie badawczo-edukacyjnym pt. "Granie na ekranie". Celem jest zdobycie aktualnej wiedzy nt. używania gier cyfrowych przez dzieci i młodzież oraz edukacja w zakresie odpowiedzialnego grania.

Realizatorem projektu jest Fundacja "Dbam o mój z@sięg" we współpracy z Fundacją Lotto im. Haliny Konopackiej. Po zakończeniu badań opracowany zostanie raport z badań ilościowych i jakościowych, który zostanie szeroko i bezpłatnie udostępniony opinii publicznej, szczególnie zaś szkołom, gminom i powiatom. Raport będzie zawierał rekomendacje wynikające z otrzymanych wyników.


W związku z tym - jak pisze koordynator projektu Aleksandra Barska - w najbliższym czasie zostaną w szkole przeprowadzone wśród uczniów anonimowe ankiety on-line, na co zgodę muszą wyrazić rodzice. - Prosimy wszystkich rodziców, którzy otrzymają formularze o wypełnienie ich i wyrażenie zgody na te badania, w dobrze pojętym interesie dzieci, szkoły i swoim - podkreśla nauczycielka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz