07 lutego 2020

W Kuźni "powstał" plac zabaw im. Zenona Martyniuka

Czy to możliwe? Ktoś powie: prima aprilis dopiero przed nami. I ma rację. Tymczasem, gdy spojrzymy w Google Maps i zrobimy zbliżenie na południową część naszego miasta (ulica Krasickiego), ujrzymy punkt, który widnieje jako "plac zabaw im. Zenona Martyniuka".

Okazuje się, że oznaczenie to znajdziemy nie tylko na samej mapie. Wpisując w wyszukiwarkę Google frazę "plac zabaw im." w propozycjach zobaczymy wspomnianą wyżej nazwę. Po wybraniu tejże pojawią nam się oczywiście w pierwszej kolejności informacje dotyczące wykonawcy utworu "Przez twe oczy zielone", a po prawej stronie wyświetli nam się lokalizacja kuźniańskiego placu zabaw.


Zaintrygowani tym faktem, zadzwoniliśmy do Urzędu Miejskiego, by spytać się czy ktoś z magistratu ingerował w tej sprawie. Sekretarz urzędu Dominik Klimanek nasze pytanie początkowo odebrał jako żart, po czym powiedział, że nikt z Urzędu Miejskiego nie wychodził z taką propozycją, ani tym bardziej nie zgłaszał jej administratorom Google Maps. - Ja pierwsze słyszę. Nie wiem nawet, skąd mapy Google zaciągają takie informacje. Skąd się więc wzięło na mapach oznaczenie "plac zabaw im. Zenona Martyniuka" nie mam pojęcia - powiedział nam sekretarz Klimanek.Tak czy inaczej, etykieta pn. "plac zabaw im. Zenona Martyniuka" przy ul. Krasickiego na mapie jest. Podejrzewamy, że autor tego psikusa mając na uwadze istniejącą w Kuźni Raciborskiej ul. Roberta Lewandowskiego postanowił imieniem innego, a zwłaszcza popularnego w ostatnim czasie Polaka nazwać jeden z placów zabaw. Czy tak było? Na to pytanie można odpowiedzieć chyba tylko jedynie słowami discopolowego artysty: "Jak do tego doszło nie wiem...".


To ten otwarty w 2016 r. przy ul. Krasickiego teren funkcjonuje w Google Maps jako "plac zabaw im. Zenona Martyniuka"

Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz