23 stycznia 2020

Mega kreatywna zabawa z kolorami i strukturami w Kuźni Kultury, czyli akcja slime

Ferie z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji każdego dnia obfitują w szereg atrakcji. Jedną z nich była akcja slime, która odbyła się we wtorkowe przedpołudnie 21 stycznia. Poniżej wyjaśniamy, o co w tym wszystkim chodzi.

Slime to masa plastyczna domowej roboty o zróżnicowanych kolorach, fakturze i strukturze, potocznie zwana glutkiem. Szał na nią pojawił się w 2016 roku, w Polsce zaś przybrał na sile ponad rok temu i zatoczył ogromny krąg, bo gdzie nie spojrzeć, w domu "rządzi" slime.
Można go wykonać samodzielnie, ale potrzebne są do tego specjalne materiały. Nasi instruktorzy dużo eksperymentowali, zanim doszli do satysfakcjonujących efektów i wykazali się dużą cierpliwością i zapałem, żeby opanować sztukę ich robienia. Dziś bawili z przyjemnością najmłodszych mieszkańców Kuźni Raciborskiej, odkrywając kolejne sposoby tworzenia slime'ów, bo można je zrobić zarówno z dwóch, jak i kilku składników tworząc różne rodzaje slime'a.
Jak by tego było mało, do wyboru mamy: fluffy, crunchy, butter, jiggly, glossy... a tak naprawdę tylko dziecko potrafi wskazać różnicę między nimi.

oprac. BK
fot. MOKSiR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz