23 stycznia 2020

"Rozmowa z ksiażką". GCK w Nędzy zaprasza na warsztaty terapeutyczne

Gminne Centrum Kultury serdecznie zaprasza na warsztaty poświęcone terapii z książką z elementami bajkoterapii. Warsztaty skierowane są w szczególności do pedagogów, terapeutów, rodziców i bibliotekarzy. Poniżej szczegóły oferty.

Gminne Centrum Kultury w Nędzy organizuje warsztat kształtujący umiejętności wykorzystania literatury w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Termin: 15-16 lutego 2020
Miejsce: Gminne Centrum Kultury, ul. Strażacka 2, 47-440 Nędza.

Celem warsztatu jest poszerzenie wiedzy na temat sposobu wybierania książek oraz kreatywnego korzystania z nich w pracy z dziećmi i młodzieżą. Warsztat koncentruje się na różnych sposobach wykorzystywania książek i arteterapii do budowania relacji pomiędzy nauczycielem a dzieckiem oraz tworzenia relacji w grupie. Poszerza wiedzę i umiejętności na temat wspierania dziecka w aktywnym uczeniu się, poznawaniu i rozumieniu siebie i świata oraz rozwiązywania różnych trudnych sytuacji życiowych.


Cele warsztatu:

- Nabycie umiejętności korzystania z literatury w pracy edukacyjnej i terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą;
- Poszerzenie wiedzy na temat pracy z książką w procesie edukacji;
- Poznanie metod i technik arteterapeutycznych oraz sposobów wykorzystywania opowieści i baśni;
- Rozwój umiejętności twórczego myślenia i działania;
- Uświadamianie uczestnikom ich potencjału twórczego;
- Odkrycie własnego sposobu pracy z wykorzystaniem literatury w oparciu o swoje talenty i potencjały.

W trakcie warsztatu uczestnicy:

Poznają metody i techniki pracy z wykorzystaniem literatury, opowieści i arteterapii. Zdobędą nowe pomysły, zabawy, rozwiązania i inspiracje. Zapoznają się z wartościową literaturą używaną w pracy z dziećmi i rodzicami oraz sposobami wyboru literatury. Poznają rolę zaangażowania zmysłów w procesie twórczej edukacji w oparciu o literaturę. Poznają leczniczą moc książek oraz sposoby wykorzystywania jej, aby uczyć się akceptacji siebie i świata innych. Poznają przykłady dobrych, niestandardowych praktyk edukacyjnych opartych na pracy z książką. Wymienią się doświadczeniami i pomysłami. Rozwiną własną kreatywność i ekspresję twórczą.

Zajęcia dedykowane są dla wszystkich, niezależnie od stopnia znajomości tematu - bibliotekarzy, nauczycieli, pedagogów, psychologów, animatorów, pedagogów przedszkolnych, pedagogów specjalnych, terapeutów, terapeutów zajęciowych, arteterapeutów, studentów kierunków psychologiczno-pedagogicznych i rodziców.

Osoba prowadząca - Anna Bany


Arteterapeutka, absolwentka filozofii i socjoterapii. Terapeutka TCK (Terapia Czaszkowo-Krzyżowa). W swojej pracy wykorzystuje podejście terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Uczestniczka licznych kursów psychologicznych związanych z rozwojem człowieka i jego zasobów. Autorka wielu projektów i programów z zakresu psychoedukacji i edukacji artystycznej z nurtu terapii ekspresyjnych oraz twórczych technik rozwoju. Koordynatorka ogólnopolskiego projektu "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" organizowanego przez Fundację Serdecznik. Kocha książki, opowieści i baśnie. Zajmuje się organizowaniem i prowadzeniem projektów związanych z wykorzystywaniem sztuki i literatury. Trenerka warsztatów adresowanych dla terapeutów, pedagogów, nauczycieli i bibliotekarzy z zakresu twórczej pracy z literaturą i sztuką oraz kreatywnego rozwoju. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Nieustająco doskonali swoje umiejętności poprzez udział w licznych szkoleniach i warsztatach.

Informacje dodatkowe:

Koszt warsztatu "Rozmowa z książką" - 250 zł. Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy przyjmujemy telefonicznie (nr tel.: 506-141-501 i (32) 410-47-70) i drogą mailową: centrum.nedza@gmail.com. Zaliczkę w kwocie 50 zł prosimy wpłacać na konto: 78 1050 1344 1000 0090 3008 9438 do 7 lutego 2020 r. Pozostałą kwotę prosimy wpłacić do 15 lutego 2020 r. w kasie Gminnego Centrum Kultury lub przelewem na podane konto najpóźniej przed rozpoczęciem kursu.

Gminne Centrum Kultury w Nędzy wystawia faktury.

Godziny rozpoczęcia kursu:

15.02. (sobota) - godz. 10:00-17:00 (8 h)
16.02. (niedziela) - godz. 9:30-14:30 (4 h).

*****

GCK zaprasza również na warsztaty tworzenia kosmetyków naturalnych.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz