17 listopada 2019

III kwartał w Grupie Kapitałowej Rafamet na plus

W trzecim kwartale br. Grupa Kapitałowa Rafamet wypracowała przychody ze sprzedaży w wysokości 27 mln złotych, a łącznie za trzy kwartały wyniosły one prawie 74 mln zł.


Grupa Kapitałowa Rafamet za trzeci kwartał 2019 r. uzyskała dodatni wynik finansowy netto w wysokości 290 tys. zł, ale narastająco za okres styczeń-wrzesień 2019 r. Grupa wykazuje jeszcze ujemny wynik finansowy netto w wysokości -1 026 tys. zł.


- Jak co roku zapowiadamy, że czwarty kwartał będzie dobry. Walczymy obecnie nie tylko o odzyskanie dodatnich wyników finansowych za rok 2019, ale przede wszystkim o wysoki stan kontraktacji na rok 2020. Wydaje się, że podjęte decyzje o wyprzedzającej produkcji (tj. oczekującej na potencjalnych klientów) w bieżącym roku były wyjątkowo trafne i uda mam się uzyskać i za ten rok pozytywne wyniki finansowe. Jednak jeszcze bardziej zadowoleni jesteśmy z kontraktacji na rok następny - jest wysoki, dotyczy opanowanego asortymentu, jesteśmy zadowoleni z uzyskanych poziomów cenowych i - co najistotniejsze - ciągle wzrasta - podsumowuje E. Longin Wons, prezes Zarządu Fabryki Obrabiarek Rafamet S. A.

Autor tekstu: Magdalena Matusik / Adventure Media
Zdjęcia: Rafamet S. A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz