18 listopada 2019

"Czasem niewidoczni. Zawsze obecni". Trwa zbiórka na rzecz poszkodowanych saperów

W związku z tragicznymi wydarzeniami, jakie miały miejsce 8 października w lesie pod Kuźnią Raciborską, gdzie w wyniku wybuchu pocisku artyleryjskiego zginęło trzech saperów, a trzech zostało rannych, ruszyła zbiórka pieniężna na rzecz poszkodowanych żołnierzy.

8 października około godz. 13:40 podczas wykonywania zadań usuwania przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych w mieście Kuźnia Raciborska, nastąpił niekontrolowany wybuch. Nagła śmierć przedwcześnie zabrała z naszego grona trzech saperów z patroli rozminowania 6. batalionu powietrzno-desantowego z Gliwic. Odeszli przedwcześnie jak wszyscy, którzy są nam bliscy. Pozostawili niezrealizowane marzenia, a przede wszystkim kochające żony, dzieci, rodziców, swoich bliskich. Polegli, wykonując zadanie bojowe w czasie pokoju. W trakcie tego tragicznego zdarzenia poważne obrażenia odniosło dwóch saperów. Żołnierze ci wymagają długiego, specjalistycznego leczenia.

W związku z dramatem rodzin, żołnierzy, zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wpłatę środków, które zostaną przeznaczone na pomoc najbliższym poszkodowanym oraz na leczenie rannych. Każda wpłata, choć na chwilę pozwoli zabezpieczyć finansową przyszłość rodzinom poległych, jak i pomoże w leczeniu rannych.

Środki pieniężne na ten cel można przekazać na konto:
Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego
ul. Długa 13/15, 00-238 Warszawa
Nr rachunku: 31 1240 1138 1111 0010 0687 3166
Tytułem: "Saperzy z Gliwic"
Zbiórka prowadzona jest do 31 stycznia 2020 r.

W ramach wpłaty przez jedną osobę można przekazać środki do kwoty 4902 zł jako kwotę korzystającą ze zwolnienia od spadku i darowizn. 100 % wpłaconych środków zostanie przekazane potrzebującym. Wszelkich informacji dotyczących zbiórki udziela płk A. Talik, tel. 727-016-479.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz