23 września 2019

Festiwal Kolorów wypełnił ostatni dzień lata w Kuźni Raciborskiej [FOTO / VIDEO]

W niedzielę, 22 września w ostatni dzień lata na terenie sąsiadującym ze Szkołą Podstawową im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej odbył się I Festiwal Kolorów. Tego typu akcje są w ostatnim czasie bardzo popularne, a o powodzeniu przedsięwzięcia świadczyła wysoka frekwencja oraz zadowolone twarze najmłodszych.

Inicjatorem akcji był Zarząd Jednostki Pomocniczej Osiedle nr 1 w Kuźni Raciborskiej, będący odpowiednikiem rady sołeckiej na wsi. Do pomocy włączył się Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Ochotnicza Straż Pożarna.


Wspaniała pogoda jak na ostatni dzień lata sprawiła, że udział w I Festiwalu Kolorów wzięło mnóstwo dzieci, którym nierzadko towarzyszyli rodzice. Przy płynącej z głośników muzyce serwowanej przez DJ-a, strażacy piekli kiełbaski, a na komendę stowarzyszenia zajmującego się sprzedażą kolorowych proszków najmłodsi co pewien czas wyrzucali w górę zawartość torebek tworząc tym samym fontannę rozmaitych kolorów.

Można rzec, że było to prawdziwie kolorowe pożegnanie lata. Nie jest wykluczone, że akcja powróci do Kuźni Raciborskiej w przyszłym roku.


BK
Fot. Joanna Nienadowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz