01 sierpnia 2019

Wypadek na trasie Kuźnia Raciborska - Nędza. Lądował śmigłowiec LPR

W środę, 31 lipca około godz. 16:30 na drodze wojewódzkiej nr 922 na odcinku leśnym z Kuźni Raciborskiej do Nędzy doszło do wypadku, w wyniku którego kierowca samochodu osobowego doznał poważnych obrażeń. Rannego uczestnika do szpitala zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.


Z informacji, jakich udzielił kom. Mirosław Szymański, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu wynika, że kierująca fiatem punto mieszkanka powiatu raciborskiego, skręcając w lewo bez wcześniejszego upewnienia się, czy może bezpiecznie wykonać ten manewr, zmusiła kierującego volkswagenem passatem na pszczyńskich numerach rejestracyjnych 20-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego do zjechania na pobocze. W efekcie kierowca passata wjechał w drzewo, doznając rozległych obrażeń.


W akcji ratunkowej udział wzięli strażacy ochotnicy (OSP Kuźnia Raciborska i OSP Nędza), strażacy zawodowi z PSP w Raciborzu, a także policjanci i ratownicy medyczni. By wydostać z pojazdu zakleszczonego mężczyznę, strażacy musieli użyć nożyc hydraulicznych. Rannego przetransportowano do szpitala w Katowicach śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który musiał lądować na terenie młodnika.

Teraz sprawą zajmie się sąd, a dokładne przyczyny, przebieg oraz okoliczności wypadku zostaną ustalone przez biegłych.

oprac. i fot. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz