23 sierpnia 2019

Rodzinny Rajd Rowerowy po raz 21.

Już jutro, 24 sierpnia odbędzie się 21. edycja Rodzinnego Rajdy Rowerowego Szlakiem Pożaru z 1992 r. Trasa o długości ok. 22 km wiodła będzie drogami asfaltowymi i szutrowymi, a na poszczególnych punktach kontrolnych nie zabraknie zabaw i konkursów. Zapisy od godz. 12:00. Poniżej regulamin.


REGULAMIN XXI RODZINNEGO RAJDU ROWEROWEGO
SOBOTA, 24 SIERPNIA 2018

1. Głównym organizatorem Rajdu jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, ul. Klasztorna 9, tel. 32 / 419-14-70

2. Start i meta Rajdu znajdować się będą na Stadionie Miejskim przy ul. Kozielskiej 30 w Kuźni Raciborskiej. Zapisy w dniu Rajdu od godz. 12:00 (start o godz. 14:00).

3. Uczestnicy nie jadą na czas; będą klasyfikowani według liczby zdobytych punktów.

4. Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać przy sobie dowód osobisty, legitymację lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców lub opiekunów prawnych.

5. Dzieci poniżej 13. roku życia mogą wziąć udział jedynie pod opieką osoby dorosłej, która ponosi całkowitą odpowiedzialność za podopiecznego. W tym roku wprowadza się podział uczestników na dwie kategorie:

a) do lat 12 i
b) powyżej lat 12.
Każdy uczestnik punktowany jest indywidualnie w swojej kategorii.

6. Klasyfikowane będą dzieci (również najmłodszy uczestnik), które samodzielnie, na własnym rowerku pokonają trasę Rodzinnego Rajdu Rowerowego (bez holu).

7. Trasa Rajdu wynosi ok. 22 km i wiedzie drogą asfaltową i leśną. Będzie oznakowana strzałkami, według których należy się poruszać.

8. Na trasie Rajdu ustawione będą stanowiska kontrolne, na których uczestnicy będą zdobywali punkty liczące się w ogólnej klasyfikacji.

9. Najwyżej punktowani uczestnicy w dwóch kategoriach wiekowych otrzymają nagrody rzeczowe. Pozostałe nagrody zostaną rozlosowane wśród uczestników Rajdu. Warunkiem otrzymania nagrody jest osobiste stawienie się w momencie losowania.

10. Ze względu na bezpieczeństwo obowiązuje zakaz wchodzenia do lasu oraz całkowity zakaz palenia.

11. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenie losowe, zaistniałe na trasie Rajdu. Uczestnicy imprezy wjeżdżają do lasu na własną odpowiedzialność.

12. Nieobecność uczestnika na mecie do godz. 18:00 będzie traktowana jako rezygnacja z udziału w Rajdzie.

13. Płatności:

Uczestnik powyżej 12. roku życia zobowiązany jest do opłaty wpisowej w wysokości 10 zł. Uczestnik poniżej 12. roku życia - 5 zł. Dzieci do 3. roku życia (jako towarzysz podróży) - bezpłatnie (bez pakietu startowego). Opłata wpisowego jest połączona z wejściówką na sobotni festyn, który odbywać się będzie na stadionie 24 sierpnia 2019 r.

14. W ramach opłaty wpisowej dla uczestnika Rodzinnego Rajdu Rowerowego przewiduje się: pamiątkową koszulkę, wodę, posiłek. Wyżej wymieniony pakiet otrzyma pierwszych 300 zapisanych uczestników.

Serdecznie zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz