21 sierpnia 2019

"Sen nocy letniej", czyli jedyne widowisko w swoim rodzaju

W piątek, 30 sierpnia o godz. 20:00 w amfiteatrze "Buk" w Rudach (gdzie powstawały sceny do obsypanego nagrodami filmu "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego) odbędzie się niepowtarzalne, plenerowe widowisko teatralne zatytułowane "Sen nocy letniej", będące komedią Williama Szekspira. Serdecznie zapraszamy!


Przypomnijmy, że spektakl miał premierę w kwietniu tego roku. Przez ten czas dojrzał i okrzepł. Jednakże już chociażby ze względu na tytuł nie może nie być pokazany właśnie w letnie noce. Temperatura zdarzeń dziejących się w plenerze w połączeniu z urokami letnich wieczorów pozostawią w widzach niezwykłe wrażenia.

Tę atmosferę magii i tajemniczości spektaklu podkreślają wszyscy, którzy spektakl oglądali. Jest to tym cenniejsze, że w projekcie wzięli udział ochotnicy z kilku różnych gmin, którzy na co dzień nie zajmują się aktorstwem. Pracując wytrwale osiągnęli bardzo wysoki poziom, radząc sobie ze wszystkimi trudnościami technicznymi, w tym archaiczną polszczyzną "Koźmiana".


Bardzo prawdopodobne, że pokaz ten będzie już, z przyczyn technicznych, pożegnaniem z tytułem. To naprawdę wydarzenie. Nie może Was zabraknąć. Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacje od teraz na amfiteatr.buk@gmail.com.

W sztuce występują: Katarzyna Sowińska, Magdalena Gogół, Agata Klimek, Agata Środa, Jolanta Sobik-Szymura, Anna Maksym, Krzysztof Surma, Patryk Strojewski, Arkadiusz Bizok, Robert Pietrzela, Damian Krzyśka, Jakub Łasut. Reżyseria: Dariusz Jezierski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz