23 lipca 2019

Kuźniańscy stróże prawa mają nowy alkomat

Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej już nie raz udowodnił, że miejscowy Komisariat Policji może liczyć na finansowe wsparcie swoich działań. Po dofinansowaniach do zakupu samochodów, tym razem władze samorządowe przekazały policji środki na zakup testera trzeźwości, zwanego popularnie alkomatem.


Nowy tester pn. Alcoblow trafił do kuźniańskiego komisariatu w poniedziałek, 22 lipca. Urządzenie komendantowi Markowi Ryszce i jego zastępcy Jackowi Musiolikowi przekazali przedstawiciele gminnego samorządu: burmistrz Paweł Macha, przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Kasprzyk oraz zastępca burmistrza Sylwia Brezeicka-Tesarczyk. Alkomat został w całości sfinansowany z budżetu gminy. Koszt zakupu wyniósł 1 tys zł.


Dzięki temu - jak czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu - w zaledwie kilkanaście sekund, w bezdotykowy sposób można sprawdzić stan trzeźwości. Dlatego też otrzymany sprzęt niewątpliwie ułatwi funkcjonariuszom przeprowadzanie kontroli kierowców. Urządzenie to jest alkomatem z sensorem elektrochemicznym, używanym do wstępnych badań dużej ilości osób w krótkim czasie. Alkomatem Alcoblow będziemy w stanie przeprowadzić kilka tysięcy pomiarów na jednym komplecie baterii, a brak potrzeby używania ustnika powoduje, że alkomat jest bardzo ekonomiczny w użyciu. Alkomat będzie wykorzystywany przez kuźniańskich stróżów prawa w codziennej służbie - podaje raciborska KPP.

oprac. BK
fot. UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz