10 maja 2019

Makabryczne odkrycie przy ul. Kościuszki w Kuźni

W czwartek, 9 maja, kilka minut po godz. 19:00 strażacy z OSP Kuźnia Raciborska zostali skierowani na ul. Kościuszki. Celem było otwarcie mieszkania, którego lokator od pewnego czasu nie dawał oznak życia. Po wstępnym rozpoznaniu druhowie oraz wezwani na miejsce policjanci dokonali makabrycznego odkrycia.


Komunikat OSP Kuźnia Raciborska: "Po dotarciu na miejsce zdarzenia druhowie przystąpili do rozpoznania. W tym celu rozstawiono drabinę, aby przez okno balkonowe zobaczyć, czy nie ma tam lokatora. Po wejściu na balkon, strażacy zobaczyli popękane od temperatury i okopcone od wewnątrz szyby. Po otworzeniu okna druhowie weszli do środka i zastali częściowo spalony pokój, a w nim nadpalone ciało. Nie wiadomo, kiedy pożar powstał i samoczynnie zgasł. Mogło to być kilka dni wcześniej".


Portal nowiny.pl donosi z kolei, że "do pożaru doszło prawdopodobnie kilka dni temu, nikt go jednak nie zauważył i nie wezwał strażaków. Spaleniu uległo częściowe wyposażenie pokoju, nadpalona została  również stolarka okienna. Na miejsce wezwano prokuratora.  Niewykluczone, że mężczyzna mógł zasnąć lub zasłabnąć z papierosem w ręku. Przyczyny śmierci mężczyzny wyjaśni sekcja zwłok".

oprac. BK
fot. nowiny.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz