01 kwietnia 2019

Wielka gala disco-polo z Zenkiem Martyniukiem i Sławomirem na czele

Już nie tylko na zakończenie lata, ale również rozpoczęcie wakacji. Po raz pierwszy Kuźnia Kultury wraz z Urzędem Miejskim przygotowała dla mieszkańców coś specjalnego. W dniach 22-23 czerwca na stadionie miejskim odbędzie się wielka gala disco-polo. Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Paweł Macha.


Był już Tomasz Niecik, zespół Freaky Boys i Power Play, czas więc na dużą dawkę zyskującej coraz większą popularność muzyki disco-polo. Nazajutrz po zakończeniu roku szkolnego, w przedostatnią sobotę i niedzielę czerwca do Kuźni Raciborskiej zjadą największe gwiazdy tej muzyki rozrywkowej. Wśród wykonawców znajdą się m. in.: Bayer Full, Milano, Classic, Boys, Fanatic, Toples, Skaner, Jorrgus i wiele innych. Nie zabraknie również popularnych zespołów dyskotekowych, jak Piękni i Młodzi, Long & Junior czy Łobuzy. Całość dopełni Zenek Martyniuk z zespołem Akcent oraz Sławomir.

Tomasz Niecik uświetnił festyn "Pożegnanie Lata" w 2015 r.

Wstęp na koncert ma być bezpłatny, a to za sprawą licznych sponsorów, których udało się w tym celu pozyskać. Impreza odbędzie się pod patronatem burmistrza Pawła Machy. - Nie od dziś wiadomo, że nasz gminny sternik jest wielkim miłośnikiem disco-polo, toteż uruchomił on swoje liczne kontakty (nawet za granicą), by doprowadzić do tego niecodziennego wydarzenia - mówi nam Marcin Gałuszka-Biernacki z Referatu Edukacji, Sportu i Promocji Urzędu Miejskiego.

 Zespół Power Play podczas festynu z okazji 50-lecie nadania Kuźni praw miejskich

W akcję włączy się również Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, który specjalnie na tę okazję przygotuje pokaz filmu w reżyserii Macieja Bochniaka pt. "Disco Polo", w którym zobaczymy m. in. Dawida Ogrodnika, Tomasza Kota i Joannę Kulig. Przypomnijmy, że ostatnia dwójka pojawiła się 1,5 roku w naszej gminie, gdy w rudzkim amfiteatrze kręcono ujęcia do "Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego.

Red-Akcja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz