07 lutego 2019

Znamy finalistów I etapu plebiscytu DZ "Osobowość Roku 2018"

Dobiegł końca I etap plebiscytu pn. "Osobowość Roku 2018", którego organizatorem jest Dziennik Zachodni. Głosowanie wyłoniło zwycięzców w miastach i powiatach. Miło nam poinformować, że w tym zacnym gronie znalazło się troje mieszkańców naszej Gminy: Katarzyna Siwczyk, Marcelina Waśniowska i Krzysztof Sałajczyk.


Kandydatów do wyróżnień nominowała redakcyjna kapituła pod przewodnictwem Marka Twaroga, redaktora naczelnego "Dziennika Zachodniego". Nominowanych podzielono na cztery kategorie: "Kultura", "Działalność społeczna i charytatywna", "Samorządność i społeczność lokalna" oraz "Biznes".

W kategorii "Kultura" zwyciężczynią została Katarzyna Siwczyk z Rud, autorka bloga "Kobiety ze Śląska", która otrzymała 35 głosów. Na bazie swojej strony, K. Siwczyk wydała niedawno książkę pod tym samym tytułem. Publikacja ukazała się w listopadzie 2018 r. Książka prezentuje 10 wywiadów z kobietami sukcesu pochodzącymi z województwa śląskiego.


W kategorii "Działalność społeczna i charytatywna" zwyciężył Krzysztof Sałajczyk z Budzisk z imponującą liczbą głosów, bo zdobył ich aż 1872. Nominację otrzymał za wielkie serce. Krzysztof to nie tylko sportowiec i strażak, ale też zawsze uśmiechnięty człowiek z duszą na ramieniu, który nikomu nie odmówi pomocy. Przed kilkoma laty sam uległ poważnemu wypadkowi doznając uszkodzenia rdzenia kręgowego i narządów wewnętrznych. Lekarze dawali mu 1 % szans na przeżycie. Dziś jako jedyny człowiek w Polsce ma tytanowe żebra, stworzył fundację "Pomocna Dłoń Po Wypadku", która pomaga wielu ludziom.


I wreszcie w kategorii "Samorządność i społeczność lokalna" laur zwycięstwa przypadł Marcelinie Waśniowskiej, sołtys Turza, która otrzymała 120 głosów. Kapituł;a nominował ją za szeroką działalność na rzecz mieszkańców Turza i Gminy Kuźnia Raciborska.


Co ciekawe, w tej kategorii drugie miejsce zdobył Robert Pabian z Kuźni Raciborskiej, nadleśniczy Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. Nominację otrzymał za wytężoną pracę na rzecz odbudowy lasów w okolicach Kuźni Raciborskiej, które zniszczone zostały przez trąbę powietrzną w 2017 roku. Dzięki pracy jego zespołu, mieszkańcy regionu powoli mogą wracać na leśne ścieżki.

To są zwycięzcy pierwszego etapu składającego się z miast i powiatów. Od jutra, 8 lutego rozpocznie się głosowanie w finale wojewódzkim.

oprac. BK
fot. dziennikzachodni.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz