27 lutego 2019

Krzysztof Sałajczyk "Osobowością Roku 2018" w plebiscycie "Dziennika Zachodniego"

Drugi, wojewódzki etap plebiscytu pn. "Osobowość Roku 2018", którego organizatorem był "Dziennik Zachodni" dobiegł końca. Miło nam zatem poinformować, że zwycięzcą w kategorii "Działalność społeczna i charytatywna" został mieszkaniec Budzisk Krzysztof Sałajczyk.


Przypomnijmy: Plebiscyt został ogłoszony na początku br. Pierwszy etap (miejsko-powiatowy) polegał na wyłonieniu zwycięzców spośród osób nominowanych przez redakcję "DZ"do tego zacnego tytułu. Drugi etap (tym razem już wojewódzki) rozpoczął się na początku lutego i trwał do 20 lutego.


W wyniku głosowania laureatem w w kategorii "Działalność społeczna i charytatywna"został Krzysztof Sałajczyk z Budzisk, który otrzymał 4019 głosów (w etapie miejsko-powiatowym tych głosów było 1872). A nominację - jak odnotował "DZ" - otrzymał za wielkie serce. Krzysztof to nie tylko sportowiec i strażak, ale też zawsze uśmiechnięty człowiek z duszą na ramieniu, który nikomu nie odmówi pomocy. Przed kilkoma laty sam uległ poważnemu wypadkowi doznając uszkodzenia rdzenia kręgowego i narządów wewnętrznych. Lekarze dawali mu 1 % szans na przeżycie. Dziś jako jedyny człowiek w Polsce ma tytanowe żebra, stworzył fundację "Pomocna Dłoń Po Wypadku", która pomaga wielu ludziom.

Serdecznie gratulujemy!

oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz