10 stycznia 2019

Rafamet: Seria umów z zagranicznymi odbiorcami

Kolejne prestiżowe zlecenie firmy Rafamet. Producent z Kuźni Raciborskiej dostarczy do Singapuru trzy obrabiarki. W ostatnim kwartale 2018 roku spółka zawarła ponadto umowy z odbiorcami z Tajwanu, Chin, Bułgarii, Niemiec oraz Czech. Firma została jednym z laureatów konkursu "Wybitny Eksporter Roku 2018".


W grudniu Rafamet S. A. potwierdził otrzymanie zamówienia od Tangshan Baichuan z Singapuru. Kontrakt dotyczy dostawy tokarki kołowej UDA 125 N oraz tokarki podtorowej typu tandem 2 UGE 180 N.

Tokarki dla Azjatyckiego tygrysa

- Stwierdzenie, że Azja rozwija się bardzo dynamicznie to truizm. Warto jednak wiedzieć, że od kilku lat naszymi największymi klientami są odbiorcy właśnie z tamtego rynku. Jak widać, długoletnie działania marketingowe przynoszą dobre efekty. Tym razem zamawiającym jest chińska firma, która w Singapurze jest obecna od kilku lat, a ponieważ ma międzynarodowy zasięg, mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę - mówi Paweł Michalewski, dyrektor eksportu firmy Rafamet S. A.

Negocjacje i ustalenia poprzedzające zawarcie umowy były bardzo drobiazgowe. Na wybór oferty spółki z Kuźni Raciborskiej wpłynęła jakość i nowoczesność proponowanych przez nią rozwiązań.

To już trzecie zlecenie w ostatnich dwóch latach od odbiorców z Singapuru. - Skala i rozmach inwestycyjny w tym państwie-mieście w infrastrukturę transportu szynowego robią imponujące wrażenie. Doskonałym tego przykładem jest projekt "mega warsztatu" (Mega Depot), na który składają się łącznie aż cztery warsztaty naprawcze usytuowane w jednym budynku. Trzy z nich będą służyły liniom metra, ostatni to warsztat naprawczy autobusów. W tym niezwykłym miejscu będzie pracowała między innymi tokarka UDA 125 N naszej produkcji. Obrabiarka podtorowa 2 UGE 180 N zostanie natomiast zainstalowana z jednym z rozbudowywanych warsztatów metra - opisuje P. Michalewski. Jak dodaje, takie referencje to duży atut dla firmy Rafamet i rekomendacja dla produkowanych przez nią obrabiarek.

Bardzo ciekawa jest już sama koncepcja pracy obrabiarek w systemie tandem. Są to dwie tokarki podtorowe ustawione bokami obok siebie i połączone, które umożliwiają równoczesną obróbkę 4 kół w 2 zestawach kołowych pojazdu szynowego. Pozwala to skrócić czas naprawy tj. reprofilowania kół pojazdów szynowych, a co za tym idzie - skrócić czas wyłączenia z ruchu takiego pojazdu.

- Nasz tandem, zgodnie z wymaganiami klienta, będzie umożliwiał regenerację zestawów kołowych pojazdów o różnym rozstawie osi. Oznacza to, że jedna z dwóch maszyn będzie przesuwna, co pozwoli objąć rozstaw osi w zakresie od 1600 do 2500 mm - uzupełnia dyrektor eksportu.

Wyjątkowo pracowity kwartał


Umowa z firmą z Singapuru to nie jedyne zamówienie otrzymane od zagranicznych klientów w ostatnim kwartale 2018 roku.

W grudniu spółka z Kuźni Raciborskiej otrzymała od odbiorcy z Tajwanu zlecenie na produkcję portalowej tokarki kołowej typu UDA 125 N. Będzie to trzecia realizacja dla tego klienta w ostatnich latach (wcześniejsze umowy dotyczą dwóch tokarek podtorowych UGE 150 N).
W ostatnim miesiącu spółka poinformowała także o kontrakcie z czeską firmą na remont z modernizacją tokarki kołowej typu UBC 150.

Rafamet - Hala Montażu II

Podczas listopadowych targów China International Import Expo 2018 w Szanghaju zawarto umowę na dostawę tokarki kołowej typu UFB 125 N dla metra w Pekinie. W listopadzie podpisany został również kontrakt z klientem z Bułgarii na dostawę ciężkiej tokarki kłowej horyzontalnej TCF 200. W październiku z kolei sfinalizowano zamówienie z Niemiec na produkcję tokarki typu UBF 112 N.

"Wybitny Eksporter Roku 2018"

Większość przychodów firmy Rafamet jest realizowana na zagranicznych rynkach (udział eksportu wynosi ok. 80 %). Potwierdzeniem statusu producenta są nie tylko kolejne umowy z odbiorcami spoza Polski, ale i wyróżnienia branżowe.

Spółka jest jednym z laureatów konkursu "Wybitny Eksporter Roku 2018": znalazła się w gronie 20 wyróżnionych (otrzymała List Gratulacyjny i Puchar Stowarzyszenia Eksporterów Polskich). Wyróżnienie przyznane zostało podczas XVI Kongresu Eksporterów Polskich, które odbyło się w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie.

Anna Koza / Adventure Media

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz