05 grudnia 2018

Młodzież z Turcji i Indii z wizytą u Wawrzynka

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej we wtorek, 4 grudnia mieli niecodzienną okazję wykazać się znajomością języka angielskiego. Wszystko to za sprawą gości: Yasina, który przyjechał z Turcji oraz Sairama przybyłego z Indii.


W kuźniańskiej szkole spędzili cały dzień. Ewelina Depta, Julia Marek i Paulina Persińska pokazały im szkołę, objaśniły zasady funkcjonowania szkolnictwa w Polsce, ale przede wszystkim opowiedziały o Polsce: zwyczajach i życiu codziennym.


Goście wzięli też udział w lekcjach. Byli u pań Marii Minko (j. angielski, muzyka) i Gabrieli Bitomskiej (j. angielski, geografia). Dwie godziny spędzili z klasą III "b". - Wspólnych tematów było więcej niż się spodziewaliśmy - pisze na swoim facebookowym profilu szkoła.


Gry i zabawy integracyjne poprowadzone przez szkolną pedagog Alicję Kołton sprawiły, że zabawa była rewelacyjna i na dodatek wszyscy, bez wyjątku i oporu mówili w języku angielskim! - To trzeba powtórzyć! - podkreślają pracownicy szkoły.


oprac. BK
fot. SP Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz