13 listopada 2018

Smart City. Gmina Kuźnia Raciborska zamierza podjąć współpracę z Tauronem

6 listopada w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej odbyło się spotkanie z przedstawicielami firm TAURON Dystrybucja Serwis S. A. oraz Magenta Grupa TAURON Sp. z o. o. Celem spotkania było rozeznanie w sprawie nowoczesnych rozwiązań dotyczących infrastruktury oświetleniowej na terenie Gminy.


W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Miasta Paweł Macha, Zastępca Burmistrza Sylwia Brzezicka-Tesarczyk, skarbnik Anna Szostak, kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Małgorzata Pabian oraz inspektor ds. przygotowania inwestycji Sabina Zielińska. Tauron reprezentowali: Agnieszka Wójcik - wiceprezes Zarządu, Szymon Pacyniak - doradca Zarządu ds. Elektromobilności i Infrastruktury i Waldemar Jemioła - dyrektor ds. Majątku Oświetleniowego.

Tematem spotkania były nowoczesne rozwiązania dotyczące infrastruktury oświetleniowej (sterowanie każdą pojedynczą oprawą, monitorowanie stanu pracy, aktualizacji oprogramowania oraz zakładanie różnych parametrów i scenariuszy oświetlenia, a także diagnozowanie i usuwanie problemów).

W temacie infrastruktury elektroenergetycznej omówiono produkty związane z kompleksową eksploatacją, realizacją oraz projektowaniem w/w infrastruktury (Mobilne Urządzenia Zasilające, realizacja warunków przyłączenia, usuwanie kolizji sieci, serwis urządzeń, usługa budowy zasilana dla stacji ładowania pojazdów elektrycznych).

W ramach trzeciego punktu spotkania, zostały omówione rozwiązania przyjazne mieszkańcom naszej Gminy, tj.: iluminacje świetlne na obiektach architektonicznych, nośniki reklamowe, wynajem infrastruktury oświetleniowej / sieciowej pod sieci teletechniczne, inteligentne i bezpieczne przejścia dla pieszych, inteligentne oświetlenia dróg, chodników, monitoring wizualny, czujnik natężenia ruchu, systemy radarowe z wyświetlaczami prędkości pojazdów, elektroniczne tablice informacyjne, solarne / inteligentne ławki miejskie oraz parkowe z WI-FI i ładowarkami, inteligentne wiaty przystankowe komunikacji miejskiej z WI-FI i ładowarkami.

Cała oferta przedstawiona przez Tauron opiera się na założeniach idei Smart City. Spotkanie miało na celu rozeznanie potrzeb naszej Gminy w ww. zakresach tematycznych, planowane są kolejne spotkania zmierzające do podjęcia współpracy w koncernem TAURON.

UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz