13 listopada 2018

Kuźnianie przyłączyli się do orszaku św. Marcina

11 listopada o godz. 17:00 z placu znajdującego się przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej już po raz trzynasty wyruszył barwny korowód św. Marcina. Na czele parady przejechał na koniu św. Marcin, w którego rolę wcielił się Karol Wyżgoł z Budzisk.


Poprowadził on wszystkich do Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka, gdzie odbywał się, wzorem lat ubiegłych, charytatywno-zdrowotny festyn, z którego środki zostaną przeznaczone dla potrzebujących i samotnych.

Poza tradycyjnymi rogalami świętomarcińskimi, grochówką czy pieczonymi ziemniakami, mieszkańcy mogli dokonać bezpłatnego pomiaru ciśnienia i poziomu cukru. Tradycyjnie już odbył się konkurs lampionów, których autorzy zostali nagrodzeni kalendarzami adwentowymi.Nie zabrakło oczywiście akcentów patriotycznych z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Każdy mógł złożyć życzenia Niepodległej, czy spróbować pysznej, biało-czerwonej galaretki. Organizatorem festynu była Szkoła Podstawowa w Kuźni Raciborskiej oraz Sabina Chroboczek-Wierzchowska.

oprac. BK
fot. SP Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz