09 listopada 2018

Orszaki św. Marcina przemaszerują przez naszą Gminę

Najpierw Budziska, potem Rudy i w końcu Kuźnia Raciborska. W tych trzech miejscowościach w dniach 9, 10 i 11 listopada zobaczymy rozświetlone kolorowymi lampionami orszaki św. Marcina. Szczegóły poniżej.
9 listopada 2018, Budziska:

Społeczna Szkoła Podstawowa w Budziskach wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną i Radą Sołecką serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na obchody Dnia św. Marcina, który odbędzie się w piątek, 9 listopada o godz. 17:00. Zbiórka obok remizy OSP przy ul. Fabrycznej.


W programie: obficie zaopatrzony bufet (rogale, ciasto, herbata, grzaniec, domowy bigos, kiełbaski z grilla), rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci na najładniejszy lampion i przemarsz ulicami wsi.

10 listopada 2018, Rudy:

W wigilię święta świętego Marcina oraz 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, parafia pw. Wniebowzięcia NMP, Stare Opactwo, przedszkole, Szkoła Podstawowa w Rudach oraz Gmina Kuźnia Raciborska zapraszają na Rodzinny Wieczór Świętomarciński.


Czas: sobota, 10 listopada 2018 r., godz. 18:30
Miejsce wymarszu: Boisko szkolne przy Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach.
Miejsce docelowe: Dziedziniec Starego Opactwa
Kto wyrusza: Orszak wraz św. Marcinem w stroju rzymskiego legionisty na koniu.
Kto towarzyszy: Dzieci z lampionami i ich rodzice.

11 listopada 2018, Kuźnia Raciborska:

W Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej od 12 |at organizujemy festyn charytatywny św. Marcina.

Festyn św. Marcina rozpocznie się 11 listopada o godz. 17:00 przejściem z Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji do Szkoły Podstawowej Kuźni Raciborskiej.

W 2017 roku podczas tej uroczystości zebraliśmy 5.337,06 zł, z czego został opłacony: rachunek za kolację wigilijną dla 35 osób, 800 zł przekazaliśmy choremu dziecku z naszego miasta na transport do kliniki w Katowicach. Przygotowaliśmy 180 paczek zawierających rogala i herbatę dla osób, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogły uczestniczyć w naszym festynie, a na święta Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły odwiedzili 35 chorych z paczkami żywnościowymi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz