09 lipca 2018

Zaprojektuj pocztówkę dla Niepodległej

Ruszył konkurs plastyczny pn. "Pocztówka na sto lat - moja Niepodległa", którego organizatorem jest Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie w ramach rządowego programu "Niepodległa" w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


Prace konkursowe można zgłaszać do 21 września 2018 roku. Najlepsze trafią na okolicznościowe pocztówki, które zostaną przekazane m. in. do polskich placówek dyplomatycznych. W planach jest również wystawa konkursowa.

Celem przedsięwzięcia jest zaangażowanie w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości jak największej liczby mieszkańców naszego województwa, budowanie wspólnoty obywatelskiej i dumy z osiągnięć naszej Ojczyzny. Konkurs łączy pokolenia: mogą wziąć w nim udział uczniowie szkół podstawowych, średnich, młodzież i dorośli z warsztatów terapii zajęciowej oraz seniorzy z województwa śląskiego.

Wakacje to dobry czas, aby w trakcie tych małych i dużych podróży, zajęć w ramach półkolonii czy innych form wypoczynku zaprojektować pocztówkę dla Niepodległej, inspirując się np. danym miejscem czy postacią historyczną. Przy ocenie nadesłanych prac pod uwagę brane będą m. in. pomysłowość oraz walory artystyczne, takie jak kompozycja, gama kolorystyczna czy technika wykonania.

Rozstrzygnięcie nastąpi w październiku br.Cyt. za: katowice.uw.gov.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz