12 marca 2018

Szkoła wielkich możliwości. Dzień Otwarty u Wawrzynka

6 marca Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej zorganizowała Dzień Otwarty, w trakcie którego zaprezentowała swoją bogatą ofertę edukacyjną. Na zaproszenie dyrekcji odpowiedzieli rodzice przedszkolaków, którzy wraz ze swoimi pociechami licznie przybyli do szkoły.


Nauczyciele i uczniowie pokazali im, jak będzie wyglądać ich szkolna przygoda, jakie czekają tu nich atrakcje i wyzwania. Dzieci i rodzice mogli przekonać się, jak wielkie są możliwości szkoły w dziedzinie edukacji, wychowania i opieki. Należą do nich, m. in.: wspaniała baza dydaktyczno-sportowa (przestronne i kolorowe klasy, pracownia komputerowa, duża hala sportowa, mała salka do ćwiczeń gimnastycznych, nowa sala sportowa do ju-jitsu i ćwiczeń akrobatycznych, kompleks orlik, większość klas wyposażonych w tablice interaktywne, nowoczesne pomoce dydaktyczne np. maty edukacyjne), atrakcyjne lekcje oparte na doświadczeniach, z zastosowaniem aktywnych metodach pracy, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii (TIK), różnorodne zajęcia pozalekcyjne (szachy, piłka ręczna, zajęcia artystyczne), udział w ciekawych projektach i współpracy międzynarodowej.


Na dzieci czekają też zaangażowani, kompetentni nauczyciele, którzy indywidualnie traktują każde dziecko, odkrywając potencjał każdego z nich. Szkoła zapewnia opiekę świetlicową w godz. od 6:50 do 16:00, smaczne, tanie, domowe obiady w szkolnej stołówce, pomoc logopedy, pedagogów szkolnych, w tym specjalistyczny trening koncentracji uwagi (biofeedback).


Szkoła może się ponadto pochwalić znaczącymi sukcesami uczniów w konkursach na różnych szczeblach i w wielu dziedzinach, a także dobrymi wynikami egzaminów zewnętrznych.


Dzień otwarty pozwolił odczuć przyjazną, rodzinną atmosferę, którą tworzą mali i duzi. W tej szkole nikt nie jest anonimowy i każdy może czuć się bezpiecznie. Dzieci na przerwach integrują się, tańcząc zumbę i grając w gry planszowe.


Szkolny sklepik prowadzony przez uczniów przygotował dla wyjątkowych gości smaczne galaretki i świeże soki owocowe, a kuchnia pyszne przekąski i herbatę z pomarańczami. Chłopców ujęła najbardziej galaretka, a dziewczynki doceniły kolorowe warkoczyki, które wychowawczynie świetlicy wplatały im we włosy.


Szkoła to obowiązek, ale też wiele przyjemności i wielkie możliwości rozwoju. Tak było w dzień otwarty i tak jest na co dzień w Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej.


oprac. BK
fot. SP Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz