12 marca 2018

Salwy śmiechu i owacja na stojąco. Kuźniański UTW zaprezentował kolejny spektakl

W piątkowy wieczór, 9 marca przy niemal pełnej sali widowiskowej Kuźni Kultury w Kuźni Raciborskiej odbyła się premiera sztuki teatralnej pt. "Życiowe pętelki" autorstwa Łukasza J. Porwoła, a przygotowanej przez Teresę Okaj. Komedia pokazała w krzywym zwierciadle prozę życia i naszą codzienność...


Spektakl pełen humoru otworzył dyrektor MOKSiR Michał Fita i koordynatorka UTW w Kuźni Teresa Kowalewska. Przedstawienie wystawiono z okazji Dnia Kobiet.

W trakcie spektaklu publiczność głośnym śmiechem i gromkimi brawami nagradzała to, co działo się na scenie. Artyści amatorzy z grupy teatralnej działającej przy UTW w Kuźni Raciborskiej oraz młodzież grą dorównali zawodowcom. Sztuką tą Uniwersytet Trzeciego Wieku odpowiedział na hasło marszałka woj. śląskiego o łączeniu pokoleń; na scenie wystąpili zarówno seniorzy, jak i młodzież.

Występ swoją obecnością zaszczycił krakowski sympatyk kuźniańskiego UTW - pułkownik Włodzimierz Wowa Brodecki. Gościnnie w spektaklu wystąpił Tadeusz Mikiewicz, którego będzie można również zobaczyć na dużym ekranie. Znalazł się bowiem w obsadzie najnowszego filmu Małgorzaty Szumowskiej pt. "Twarz". Film ten niedawno otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu Filmowym "Berlinale" w Berlinie.

Obsada sztuki:

Irena (żona Piotra) - Róża Czech;
Piotr (mąż Ireny) - Christoph Gromotka;
Sandra (córka Piotra i Ireny) - Oliwia Gdynia;
Kamil (syn Piotra i Ireny) - Przemysław Sowik;
Renata (matka Ireny) - Jadwiga Zawada;
Józef (ojciec Piotra) - Tadeusz Mikiewicz.

oprac. BK
fot. UTW Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz