20 marca 2018

Krzysztof Sałajczyk z Budzisk był gościem w Dzień Dobry TVN

W poniedziałek, 19 marca w porannym bloku programu Dzień Dobry TVN mogliśmy zobaczyć Krzysztofa Sałajczyka z Budzisk, prezesa Fundacji Pomocna Dłoń Po Wypadku. Materiał związany był z historią Aleksandry Hübner, która ucierpiała na skutek wypadku na torze kartingowym


Na stronie programu DDTVN czytamy: "Ola wybrała się ze znajomymi na tor kartingowy. Niestety podczas jazdy gokartem doszło do wypadku. Szalik, którym była owinięta dziewczyna wkręcił się w tylną oś pojazdu i zacisnął na jej szyi. Ola straciła przytomność. Lekarze, którzy się nią zajęli podejrzewali, że dziewczyna nie będzie chodzić i samodzielnie oddychać. Na szczęście prognozy się nie sprawdziły - Ola oddycha bez maszyny, a czucie w rękach powraca. Marzy, by stanąć na nogi".


Rozmówcami Doroty Welmann i Marcina Prokopa byli: chłopak Aleksandry - Mateusz Rotkegel, jej siostry - Bożena i Wioletta Hübner oraz prezes Fundacji "Pomocna Dłoń Po Wypadku" Krzysztof Sałajczyk.


Przypomnijmy, że kilka lat temu również Krzysztof przeżył poważny wypadek samochodowy. Pojazd, którym jechał uderzył w barierkę na moście. Ciężko ranny, długo walczył o życie (lekarze dawali mu 1 % szans na przeżycie). Jest pierwszą w Polsce osobą, której wstawiono tytanowe żebra. Po otrzymaniu odszkodowania założył fundację, której celem jest niesienie pomocy innym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz