12 marca 2018

Czwarta lokata kuźniańskich gimnazjalistów w konkursie informatycznym

2 marca w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku odbył się XI Międzynarodowy Konkurs Informatyczny, w którym udział wzięli również uczniowie klasy 3 "a" z gimnazjum w Kuźni Raciborskiej - Dawid Szymik i Łukasz Polak. Chłopcy pod opieką nauczycielki Ireny Szymik zdobyli IV miejsce.


Konkurs adresowany był dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, a jego organizatorem był  Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej "WOM" Rybnik, Zespół Szkół Technicznych w Rybniku i Politechnika Śląska.


Do konkursu zgłosiło się ponad 150 uczniów, z czego do ścisłego finału zakwalifikowało się 50 (12 dwuosobowych drużyn w każdej kategorii wiekowej).


Finał (praktyczny) obejmował prezentację wykonanej pracy - strony internetowej na temat: "Świat on-line" oraz odpowiedzi na pytania komisji konkursowej, dotyczące technicznych zagadnień związanych ze stroną internetową. Strona ta musiała mieć dwie wersje językowe: narodową oraz w języku angielskim. Wśród kryteriów, które podlegały ocenie były: szata graficzna strony internetowej, poziom techniczny, poprawność nawigacji, czytelność strony, poprawność wersji anglojęzycznej i sposób prezentacji strony.


Finał przeprowadzony został osobno dla każdej kategorii uczestników.

Gratulujemy sukcesu!

oprac. BK; fot. SP Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz