16 grudnia 2017

OSP Jankowice z nowym wozem strażackim [VIDEO]

W piątkowe popołudnie, 15 grudnia, przed Urzędem Miejskim w Kuźni Raciborskiej odbyło się przekazanie nowego wozu strażackiego dla Gminnego Zarządu OSP. Po konsultacjach na wieczornym zebraniu, które odbyło się w Budziskach zdecydowano, że nowy pojazd trafi do ochotników z Jankowic.


Nowy samochód gaśniczy to średni wóz bojowy marki Star San Duo (rocznik 2006, przebieg: 6 tys. km), który zastąpi w Jankowicach wysłużonego, 30-letniego Jelcza. Samochód z zabudową Stolarczyka został zakupiony w trybie przetargowym za kwotę 210 tys. zł z jednostki OSP Kowale Pańskie (gm. Kawęczyn, pow. turecki, woj. wielkopolskie).


Po prezentacji pojazdu na placu Urzędu Miejskiego, samochód został sprawdzony na stacji diagnostycznej, po czym na polanie przy ul. Tartacznej przeprowadzono test sprawności urządzeń gaśniczych.

***

Ale wczoraj nie tylko Jankowice cieszyły się z nowego wozu. Nowy nabytek (średni samochód ratowniczo-operacyjny) mają również strażacy z Budzisk, którzy otrzymany z jednostki Straży Granicznej pojazd marki Volkswagen własnym sumptem wyremontowali i wyposażyli dostosowując go do obowiązujących norm.


Realizacja: Bartosz Kozina, współpr. Jacek Gąska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz