28 listopada 2017

Stare Opactwo w Rudach zaprasza na jarmark adwnetowy

3, 10 i 17 grudnia w Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach odbędzie się doroczny jarmark adwentowy, na którym będzie można nabyć wyroby rękodzieła artystycznego, świąteczne upominki, ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, a także gorącą herbatę i grzaniec.


Adwent to czas radosnego oczekiwania. Jedną ze wspaniałych tradycji tego okresu jest jarmark adwentowy. Atmosfera jarmarku niewątpliwie stwarza możliwość spędzenia czasu z rodziną, wszystko odwołuje się do atmosfery świąt, towarzyszy temu ciepło, światło, braterstwo, poczucie wspólnoty. Jest niewątpliwie atrakcyjną formą podkreślenia czasu oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.


Celem Rudzkiego Jarmarku jest zachowanie tradycji kulturowych związanych z okresem Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia oraz promocja atrakcji spotykanych na wsi teraz i dawniej, produktów rolnictwa ekologicznego i potraw tradycyjnych.

W ramach Rudzkiego Jarmarku Adwentowego odbędą się kiermasze produktów pochodzących z gospodarstw ekologicznych, produktów regionalnych i lokalnych, wyrobów rękodzieła ludowego i artystycznego, ozdób świątecznych.


3 grudnia 2017 r. (I Niedziela Adwentu)
10 grudnia 2017 r. (II Niedziela Adwentu)
17 grudnia 2017 r. (III Niedziela Adwentu)

Stoiska czynne będą od godz. 10:00 do godz. 17:00

Wejście na Jarmark Adwentowy przy Bazylice (punkt D). Serdecznie zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz