23 listopada 2017

Ratuj z nami życie. Strażacy z OSP przeprowadzą szkolenie z pierwszej pomocy

W niedzielę, 3 grudnia w godzinach od 8:00 do 12:00 przed budynkiem remizy OSP w Kuźni Raciborskiej odbędzie się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i obsługi defibrylatora. Akcję - po każdej Mszy św. - prowadzić będą kuźniańscy ochotnicy.


Przypomnijmy, że starania o zakup defibrylatora (czyli urządzenia wspomagającego masaż serca) trwały kilka miesięcy. W związku z tym, że sprzęt jest dość drogi (koszt zakupu to blisko 10 tys. zł) ochotnicy podjęli szereg działań, podczas których pozyskiwano fundusze na jego zakup. Zaczęło się od ubiegłorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego, później był Tłusty Czwartek, a nawet cięcie drewna. Część dołożyli również sponsorzy.


Defibrylator będzie dostępy publicznie i w chwili zagrożenia czyjegoś życia, będzie mógł zostać użyty. W niedzielę (3 grudnia 2017) urządzenie zostanie oficjalnie zaprezentowane i "przekazane" mieszkańcom.

 
* DEFIBRYLATOR - to urządzenie, które oddziałuje na mięsień sercowy prądem stałym o odpowiednio dużej energii (wyrażanej w dżulach). Celem defibrylacji jest wytłumienie chaotycznych impulsów elektrycznych, które przepływają przez serce i umożliwienie mu powrotu do normalnej, regularnej pracy. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz