17 czerwca 2017

Rudy: IV Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych

W dniach 10-11 czerwca już po raz czwarty MOW w Rudach zorganizował Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Impreza odbyła się pod patronatem Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach oraz Starostwa Powiatowego w Raciborzu.


Inicjatywa wędkowania w duchu sportowej rywalizacji oraz szeroko pojętej zasady "fair play" spowodowała, że do Rud przyjechały drużyny z różnych zakątków Polski. Jak w latach ubiegłych, tak i tym roku, dzięki uprzejmości księdza Jana Rośka, dyrektora Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego, uczestnicy mieli możliwość rozegrania zawodów na akwenie należącym do klasztoru.W mistrzostwach wzięło udział 8 drużyn z całej Polski: Włocławka, Kuźni Raciborskiej, Wałbrzycha, Puław, Nysy, Leśnicy, Babimostu oraz Rud. Zawody zostały rozegrane w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej. Nad poprawnym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny - Sylwester Wasik.Po upływie trzech i pół godziny zmagań wędkarskich, sędzia główny zakończył zawody sygnałem dźwiękowym i przystąpił do ważenia ryb, ustalając tym samym kolejność zajętych miejsc. Oto wyniki:

W klasyfikacji drużynowej:

Miejsce VIII: Wałbrzych;
Miejsce VII: Włocławek;
Miejsce VI: Babimost;
Miejsce V: Kuźnia Raciborska;
Miejsce IV: Puławy;
Miejsce III: Nysa;
Miejsce II: Leśnica;
Miejsce I: Rudy.

W klasyfikacji indywidualnej:

Miejsce IV: Dominik Sierpień (MOW w Puławach);
Miejsce III - ex aequo: Mateusz Muszelik (MOW w Rudach) oraz Sebastian Kuśmierz (MOW w Kuźni Raciborskiej);
Miejsce II: Paweł Brzeski (MOW w Kuźni Raciborskiej);
Miejsce I: Paulina Dziuba (MOW w Leśnicy).

Na uroczyste zakończenie mistrzostw, wręczania nagród i medali przybył burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha oraz wicestarosta raciborski Andrzej Chroboczek.Dodatkową atrakcją dla uczestników zawodów był przejazd kolejką wąskotorową oraz zwiedzanie Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach. Na koniec dnia tradycyjnie odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek. Dodatkowo odbył się mecz plażowej piłki siatkowej z udziałem podopiecznych z ośrodka w Leśnicy i Rud. Była to sportowa forma integracji, a zarazem rywalizacji międzyśrodkowej.Dyrekcja wraz z wychowawcami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach pragnie serdecznie podziękować firmom oraz ludziom dobrej woli za okazane wsparcie. Szczególne podziękowania kierujemy do:

- księdza Jana Rośka;
- Starostwa Powiatowego w Raciborzu;
- Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej;
- Waldemara Klyka - właściciela firmy SILBUD;
- głównego sędziego - Sylwestra Wasika;
- firmy "Jaxon";
- firmy "Fishing Mart";
- Janusza Nowaka;
- firmy "Spot Light";
- firmy "Ernestyn Janeta".

Serdeczne podziękowania kierujemy również do tych osób, które wspierają naszą inicjatywę od samego początku, a chcą pozostać anonimowi.


Wyrażamy nadzieję i przekonanie, że dotychczasowa owocna współpraca przyczyni się do umocnienia Państwa pozytywnego wizerunku, pozycji rynkowej i zwiększenia prestiżu społecznego. Liczymy na Waszą pomoc w przyszłym roku!

Z wędkarskim pozdrowieniem - MOW w RUDACH!

Materiał nadesłany; oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz