17 czerwca 2017

"Koloseum" nad Rudą pięknieje w oczach [FOTO]

"Koloseum", albo jak kto woli - amfiteatr, który zlokalizowany jest za Pomnikiem Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej ponownie doczekał się generalnego uprzątnięcia. Wszystko dzięki młodzieży z Kościoła In Plus, która pragnie udowodnić, że chcieć, to znaczy móc.


To nie pierwsze tego typu porządki, za które wzięło się młode pokolenie. W piątkowe popołudnie, 16 czerwca 15 osób zaopatrzonych w grabki, haczki, taczkę oraz miotły wzięli się za oczyszczenie obiektu z narosłych w ciągu kilku miesięcy chwastów i opadłych liści. Z doprowadzeniem tego miejsca do ładu uporali się w trzy i pół godziny.


Miejsce w najbliższym czasie ma jeszcze bardziej zyskać na estetyce, bowiem w przyszłym tygodniu w klombach mają zostać zasadzone kwiaty, a z palet mają zostać utworzone miejsca do siedzenia. Swoja działalnością młodzi chcą włączyć również innych mieszkańców miasta w projekt przywrócenia świetności temu miejscu.


Piątkowe porządki nie uszły uwadze przewodniczącemu jednostki pomocniczej "Stara Kuźnia" Bernardowi Kowolowi oraz przewodniczącej Rady Miejskiej Sabinie Chroboczek-Wierzchowskiej, którzy przyjrzeli się pracy wykonanej przez młodych kuźnian. Pod wrażeniem zaangażowania młodzieży był również patrol policji, który przejeżdżał nieopodal i zapowiedział częstszy dozór tego miejsca.

O tym, co dzieje się na obiekcie można dowiedzieć się również z założonej niedawno strony na portalu Facebook.


BK; fot. Roland Warczok

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz