08 czerwca 2017

"Pływadło" osiągnęło pełnoletność. Zapraszamy na festyn na przystani w Turzu

"Wspólne święto nam wypadło: 800 lat ma Racibórz, 50 Kuźnia, 18 Pływadło" - to hasło tegorocznego spływu "na byle czym" rzeką Odrą, które odbędzie się już w najbliższy weekend, 10-11 czerwca. Z tej okazji, w sobotę, 10 czerwca, pełen atrakcji festyn rodzinny szykuje się na przystani w Turzu.


Śmiałkowie na własnoręcznie zbudowanych platformach pływających przemierzają meandry rzeki Odry. Ideą imprezy jest nie tylko wspólna zabawa, ale przede wszystkim promocja Odry, jej walorów rekreacyjnych i turystycznych. Wydarzeniu towarzyszyć będzie rodzinny festyn, na którym zaprezentują się polskie i czeskie zespoły.

Harmonogram imprezy:

14:00 - przypłynięcie pierwszych pływadeł;
16:00 - występ zespołu z partnerskiego miasta Odry Orkiestra "Dermicanka";
17:30 - odpłynięcie pływadeł. Występy dzieci i młodzieży Kuźni Kultury oraz przedszkolaków z Turza;
19:00 - koncert zespołu Duo Fenix;
20:30 - zabawa taneczna z zespołem Orion.


Podczas wspólnych imprez skoncentrowanych na wiosennych zwyczajach ludowych, tradycji i rzemiośle w piękny sposób będzie można zweryfikować podobieństwa i różnice kulturowe po obu stronach granicy. Działania przybliżą lokalnej społeczności mentalność zagranicznego sąsiada. Wspólne spotkania oddziałują na mieszkańców Kuźni Raciborskiej oraz czeskiego miasta Odry. Wpłyną na wymianę doświadczeń między artystami oraz zacieśnią współpracę na szczeblu zarządzającym.

Projekt nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_013/0000674 pt. "Śląska kultura po obu stronach granicy" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z budżetu państwa RP Przekraczamy Granice 2014-2020.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz