22 czerwca 2017

Kuźnia Raciborska w oczach dzieci. Podsumowanie konkursu plastycznego

W ramach obchodów 50-lecia nadania praw miejskich Kuźni Raciborskiej, w świetlicy szkolnej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących odbył się cykl działań organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Klub Wolontariusza.Uczniowie bawili się w "poszukiwaczy legend" rozpytując dziadków, starsze osoby o legendy związane z naszym miastem. Okazało się, że najwięcej legend przetrwało o Utopcu, który w każdej legendzie miał inną postać i inne figle płatał ludziom.Dzieci przygotowały wystawę prac plastycznych pn. "Kuźnia Raciborska w oczach dzieci", na której można zobaczyć najbardziej znane i charakterystyczne budynki Kuźni i okolic oraz herby Kuźni Raciborskiej.W trakcie zajęć świetlicowych dzieci zostały zapoznane z legendami "O Utopcu na rzece Rudce", "O leśniczówce Wildek" oraz "O powstaniu Góry Zamkowej - Schlossberg". Do przeczytanych legend uczniowie wykonali ilustracje.Podsumowaniem cyklu działań było spotkanie naszych uczniów w świetlicy szkolnej z p. Bartkiem Koziną, który przygotował prezentację o Kuźni Raciborskiej wraz z ciekawostkami na różne tematy, np. historię kuranta na wieży kościelnej w Kuźni Raciborskiej.W trakcie spotkania zostali nagrodzeni uczniowie, którzy brali udział w konkursie plastycznym oraz uczniowie przygotowujący wystawę o Kuźni.

O powstaniu Góry Zamkowej:


I m-ce Zofia Głuch;
II m-ce Błażej Rogalski;
III m-ce Adam Dzedzej;
Wyróżnienie: Fabian Grabowski, Justyna Tomczak.


O Utopcu na rzece Rudce:

I m-ce Adam Retinger;
II m-ce Małgorzata Marek;
III m-ce Jakub Zięba.


O leśniczówce Wildek:

I m-ce Oliwia Mazur;
II m-ce Hanna Salamon;
III m-ce Krystyna Kojder;
Wyróżnienie: Wiktoria Konarska.


Uczniowie, którzy przygotowali wystawę prac o Kuźni Raciborskiej to: Lena Prządkiewicz, Adam Dzedzej, Natalia Żurek, Hania Leszczyńska, Paweł Serafin, Klaudia Panek, Krysia Kojder, Małgosia Marek, Piotrek Leś, Emilia Szymczyk, Martyna Panek, Oliwia Mazur, Dagmara Wróbel, Ola Waluga i Justyna Tomczak.


Nagrody konkursowe zostały zakupione przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Na zakończenie spotkania, obecna w świetlicy prezes Towarzystwa - pani Romana Serafin wręczyła odznakę "Przyjaciel Dziecka" p. Luizie Wieczorek za wieloletnia pracę z dziećmi i współpracę z TPD.

Ewa Serafin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz