26 kwietnia 2017

Pływanie idzie im coraz lepiej. Drugoklasiści z Kuźni i Rud ćwiczą w H2Ostróg

Trwa przygoda z pływaniem uczniów klas II Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej w ramach projektu "Umiem pływać". W poniedziałki i czwartki młodzi adepci pływania goszczą w pływalni H2Ostróg w Raciborzu.Jak wyglądają zajęcia? Na początek zawsze rozgrzewka. Później instruktorzy zachęcają i motywują dzieci do rzetelnego wykonywania ćwiczeń, a one intensywnie trenują, aby zdobyć pływackie umiejętności. Po ćwiczeniach dla wszystkich uczestników zajęć jest miły czas relaksu: piłka wodna, zabawy w wodzie, jacuzzi. Wiele dzieci już bardzo dobrze sobie radzi i aż miło patrzeć, jak z lekcji na lekcję nabywają nowych umiejętności.
Przygoda z pływaniem dla uczniów kuźniańskiej placówki oświatowej rozpoczęła się już w ubiegłym roku, kiedy dyrektor Kinga Apollo napisała projekt, a Gmina Kuźnia Raciborska udzieliła dofinansowania. - Cieszymy się, że w tym roku znów nasze dzieci, ale i uczniowie ze szkoły w Rudach mogą korzystać z nauki pływania w ramach tego projektu. Dodajmy, że rodzice nie ponoszą żadnych kosztów z nim związanych, bo projekt finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Gmina Kuźnia Raciborska - mówi wicedyrektor Bożena Zamkotowicz.
- Serdecznie dziękujemy władzom naszego miasta za życzliwe wsparcie projektu. Podziękowania kierujemy również w stronę nauczycieli i rodziców, którzy zarówno w tym, jak i ubiegłym roku opiekują się dziećmi podczas wyjazdów na basen i robią to w swoim wolnym, pozalekcyjnym czasie - dodaje zastępca dyrektora ZSO w Kuźni Raciborskiej.

Materiał nadesłany; oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz