02 kwietnia 2017

Plac Zwycięstwa pozostanie... Placem Zwycięstwa

Wczorajsza informacja, jakoby Plac Zwycięstwa w związku z ustawą dekomunizacyjną miał zmienić swoją nazwę i przyjąć nazwę Placu 50-lecia była prima aprilisowym żartem, co nie znaczy, że wszystkie fakty, które znalazły się w artykule zostały zmyślone.Zgodne z rzeczywistością jest to, że niektóre ulice w Kuźni zostaną zmienione. Pod koniec kwietnia Rada Miejska ma przyjąć uchwałę rozpoczynającą konsultacje społeczne ws. nadania pięciu ulicom nowych nazw (zmienione mają zostać ulice znajdujące się na Osiedlu, czyli: Świerczewskiego, Krasickiego, Findera, Fornalskiej i Nowotki). O Placu Zwycięstwa nie ma jednak mowy.

Prawdą jest też, że w związku z 50-leciem nadania Kuźni Raciborskiej praw miejskich odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej. Nie jest jednak na razie znana dokładna data tego wydarzenia. W tej kwestii zmyśloną natomiast była informacja, że w uroczystościach weźmie udział prezydent Andrzej Duda.

Prawdziwą informacją była też wzmianka o obecności osoby w wojskowym mundurze, która wraz z nauczycielem ZSO Wojciechem Gdeszem wizytowała przed kilkoma dniami Plac Zwycięstwa. Faktem jest, że żołnierze oraz orkiestra wojskowa na placu się wkrótce pojawią, tyle że nie z okazji 50-lecia praw miejskich, a dorocznych obchodów pod dębem katyńskim, które odbędą się 12 marca (szczegółowa zapowiedź już wkrótce na portalu).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz