07 kwietnia 2017

I Gminne Zawody Modeli Sterowanych Radiowo (i nie tylko) [VIDEO]

1 kwietnia w hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej, odbyły się I Zawody Modeli Sterowanych Radiowo. Organizatorem zawodów było ZSO, MOKSiR, OSP oraz zarządy miejskich sołectw. W zabawie udział wzięło 40 dzieci. Poniżej nasza relacja video oraz jednego z uczestników.


Uczestnicy zawodów startowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum. Do rywalizacji przygotowywał ich Jan Rybak - zapalony miłośnik modelarstwa, który od grudnia zeszłego roku w szkole prowadzi zajęcia z zakresu składania modeli latających.


Zadaniem zawodnika było dwukrotne puszczenie swojego modelu w taki sposób, by jak najdłużej utrzymał się w powietrzu. Czas liczono od momentu wypuszczenia samolotu z rąk do chwili zetknięcia się z jakąkolwiek przeszkodą. Po zakończeniu zawodów odbył się pokaz modeli sterowanych drogą radiową.


Fundatorem pucharów i nagród był burmistrz Paweł Macha, przewodnicząca Zarządu "Osiedla Nr 1" Krystyna Borutko oraz przewodniczący Zarządu "Stara Kuźnia" Bernard Kowol, dyrektor ZSO Kinga Apollo.

oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz