17 stycznia 2017

Ferie zimowe rozpoczęte. Na początek zajęcia w OSP [VIDEO]

16 stycznia na terenie woj. śląskiego rozpoczęły się ferie zimowe. Z tej okazji program pełen atrakcji dla dzieci i młodzieży przygotował Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Na początek uczestnicy udali się do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej.Wstępem do poniedziałkowych zajęć była pogadanka z funkcjonariuszami kuźniańskiego Komisariatu Policji, podczas której stróże prawa przekazali dzieciom informacje sprowadzające się do zachowania bezpieczeństwa podczas ferii (próby zagadywania przez obcych, umiejętność postępowania w przypadku ataku psa czy zachowanie ostrożności na lodowisku, zwłaszcza, gdy lód pokrywa staw bądź inny zbiornik wodny). Nie zabrakło też informacji na temat bezpieczeństwa w internecie czy prawidłowego poruszania po drogach publicznych.


Następnie uczestnicy (około 30 osób) zostali podzieleni na dwie grupy. Podczas, gdy jedni dostali zajęcie polegające na wykonaniu jakiejś rzeźby z mydła, drudzy udali się do strażackiego garażu, by zobaczyć miejsce, skąd rusza się do akcji, a także sprzęt, którym posługują się strażacy. Mnóstwo frajdy sprawiło uczestnikom "Feriady" przebieranie się w strażackie mundury oraz możliwość wejścia do wozów bojowych. W trakcie zajęć dzieci i młodzież dowiedzieli się również, do czego służy sygnał przy butlach tlenowych oraz na jaki czas gaszenia wystarcza zamontowany w pojeździe zbiornik zawierający 2,5 tys litrów wody (2-3 minut).

Przed uczestnikami ferii z MOKSiRem jeszcze m. in. wycieczka na lodowisko, poranek filmowy, warsztaty teatralne i dzień sportu.

Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz