17 stycznia 2017

Fantastyczny wynik zbiórki podczas 25. Finału WOŚP [VIDEO]

24.335,16 zł - tyle dokładnie pieniędzy udało się uzbierać w ramach 25. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w niedzielę, 15 stycznia grała również w Kuźni Raciborskiej. To najwyższy wynik, jaki udało się uzyskać w ciągu 18 kuźniańskich finałów.W akcję włączyło się w sumie 17 wolontariuszy. Sztab - podobnie jak rok temu - znajdował się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, a jego szefem był dyrektor tej placówki - Ireneusz Wojcieski. Kwestujących można było spotkać na terenie samej Kuźni, jak i poza nią (Turze, Rudy, Nędza, Zawada Książęca).


Po południu natomiast w ramach orkiestrowego grania, w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji odbył się program artystyczny, podczas którego publiczności zaprezentowały się dzieci z obu kuźniańskich przedszkoli, a także soliści MOKSiR: Daria i Miriam Pichali oraz Renata Galas. Kulminacyjnym punktem była jednak licytacja, która wzbudzała niemało emocji. Tylko w jej wyniku na konto Fundacji WOŚP trafi 4700 zł. Jej fragmenty zamieszczamy poniżej.


Ostatnim punktem 25. Finału WOŚP był koncert punkrockowej grupy Contrapunk, z którym dwa utwory gościnnie zaśpiewała kilkuletnia Dominika Brettschneider. Relację z całego występu zamieścimy na portalu niebawem.

Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz