20 grudnia 2016

Jarosław Łuszcz odznaczony srebrną odznaką honorową za zasługi dla woj. śląskiego

14 grudnia w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu odbyła się konferencja podsumowująca 10 lat Szlaku Zabytków Techniki, podczas której pełniący od 2009 r. funkcję naczelnika Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach Jarosław Łuszcz, został uhonorowany srebrną odznaką za zasługi dla woj. śląskiego.


W trakcie spotkania zaprezentowano historię powstawania Szlaku Zabytków Techniki, jego osiągnięcia, a także kolejne wyzwania, które przed nim stoją. Wśród najistotniejszych szans rozwojowych wymieniano nie tylko kwestie związane z poszerzeniem oferty obiektów czy rozwijaniem współpracy z wojewódzkimi samorządowymi instytucjami kultury, ale też możliwość pozyskania środków na renowację obiektów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.


Jednym z elementów konferencji było wręczenie złotych i srebrnych honorowych odznak dla zasłużonych dla województwa śląskiego.


Wśród osób, które otrzymały te wyróżnienie znalazł się również mieszkaniec Kuźni - Naczelnik Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach Jarosław Łuszcz.


Serdecznie gratulujemy!

oprac. BK
fot. BP Tomasz Żak i UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz