16 grudnia 2016

Najważniejsze, to umieć obdarować, czyli świąteczne spotkanie dla najmłodszych

Od kilku lat Klub Wolontariusza wraz z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci organizuje świąteczne spotkanie dla dzieci i ich rodzin. Takie spotkanie odbyło się również i w tym roku, gdzie 14 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej najmłodsi obdarowani zostali świątecznymi prezentami.


W trakcie spotkania młodzież przedstawiła bajkę pt. "Mikołajowa przemiana" oraz wręczyła paczki świąteczne przybyłym dzieciom. Paczki dla ponad 30 rodzin zostały przygotowane dzięki ogłoszonej w szkole akcji (uczniowie przynosili produkty do paczek) oraz dzięki Towarzystwu Przyjaciół Dzieci (zakup słodyczy do paczek).


Spotkanie przebiegło w bardzo ciepłej i świątecznej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili - zarówno ci obdarowani, jak i obdarowujący. Po spotkaniu na zadane pytanie "Co jest fajniejsze w życiu? Obdarowywać czy otrzymywać?" - wolontariusze jednogłośnie oświadczyli, że "obdarowywać".


Zarząd TPD składa serdeczne podziękowania wszystkim swoim członkom, dzięki którym można było przygotować i obdarować paczkami nasze dzieci.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim członkom TPD
i przyjaciołom dzieci Zdrowych, Spokojnych, Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2017 Roku.

Zarząd TPD
w Kuźni Raciborskiej


Fot. BK i TPD

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz